Жителі Росії патріотичніші за українців?

Хоч у це й важко повірити, але росіяни є патріотичнішими, ніж українці. Принаймні про це свідчать результати соціологічного дослідження,  яке провела в Україні соціологіна група “Рейтинг”, а в Росії – Всеросійський центр вивчення громадської думки.

Дослідження показало, що більшість українців (76%) і росіян (84%) вважають себе патріотами. Варто зазначити, що згідно з результатами опитування, серед українців виявилося вдвічі більше респондентів (ніж серед росіян), які не змогли відповісти на запитання: “Як би Ви самі себе охарактеризували – як патріота своєї країни чи ні?”. У Росії назвали себе патріотами насамперед мешканці  Москви та Санкт-Петербурга. В Україні – жителі Центру, Півночі й Заходу.

Лише щодесятий зізнався в тому, що не патріот до своєї країни. У Росії це в основному жителі малих міст, в Україні – мешканці Донбасу. В Україні жителі міст менш патріотичні, ніж мешканці сіл.

І в Росії, і в Україні найменше почувають себе патріотами молодь, найбільш патріотичні – люди старшого віку.

Головним приводом до гордості за країну для українців є місце, де вони народилися і виросли (33%), а також земля, на якій вони живуть (31%).

Для росіян головним приводом до гордості за свою країну є її історичне минуле (47%). Серед українців таких виявилося вдвічі менше (25%). Росіяни значно більше, порівняно з українцями, пишаються своєю літературою та мистецтвом (17 проти 9%), а також військовою міццю своєї країни (16 проти 3%). Українці ж більше, ніж росіяни, пишаються великими людьми своєї національності (28 проти 22%), державою, в якій живуть (25 проти 19%), душевними якостями свого народу (20 проти 15%), мовою свого народу (17 проти 13%).

Також українці пишаються своєю працьовитістю та вмінням господарювати (21% серед українців проти 6%), національними піснями, святами та звичаями (20 проти 12%), вірою та релігією свого народу (17 проти 9%).

Крім того, для 9% українців і 9% росіян предметом гордості за свою країну є її прапор, герб і гімн. Для 12% українців і 11% росіян – перемоги спортсменів своєї країни. Для 14% українців і 10% росіян – могили предків і пам’ять про них.

В Україні опитали 2000 респондентів віком від 18 років методом особистого формалізованого інтерв’ю. Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 3%. Терміни проведення дослідження:

9 – 16 вересня 2010 р. У Росії опитали 1600 осіб у 140 населених пунктах в 42 областях, краях і республіках. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8675 / 1.54MB / SQL:{query_count}