Тиждень на роздуми

Конституційний Суд України має тиждень, аби оприлюднити рішення щодо дати парламентських виборів

Конституційний Суд України має тиждень, аби оприлюднити рішення щодо дати парламентських виборів

Поки Конституційний Суд України роздумує над законопроектами, які визначають дату виборів, політики змагаються у прогнозах, коли ці вибори відбудуться. Схоже, що спільної думки коаліція не має, а на думку опозиції традиційно ніхто й не зважає.

Глава Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін вважає, що вибори до ВРУ 2011 року будуть технічно складними. Водночас Сергій Льовочкін підкреслив, що сьогодні про це заявив і Президент України Віктор Янукович.

Керівник президентської канцелярії нагадав, що рішення стосовно дати парламентських виборів можна буде ухвалювати лише після відповідних роз’яснень Конституційного Суду.

Водночас на запитання щодо парламентських виборів у 2011 році, якщо так визначить КС, глава Адміністрації Президента зауважив: “Технічні проб­леми будуть. Тому що перше питання – це створення виборчого закону; друге питання – це початок процедури виборів; третє питання – це початок фінансування процедури виборів, адже це бюджетна тематика. Проблем не буде мало”, – пояснив свою позицію Сергій Льовочкін.

Він також повідомив, що, за результатами засідання робочої групи з питань удосконалення законодавства про вибори, глава держави доручив розпочати підготовку нових редакцій законів “Про вибори народних депутатів України”, “Про вибори Президента України”, “Про вибори депутатів Верховної Ради АР Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” – із перспективою упорядкування цього законодавства до Виборчого кодексу.

Сергій Льовочкін також повідомив, що Віктор Янукович виступає за введення в державі змішаної системи під час виборів до ВРУ. Спікер  Володимир Литвин переконаний, що парламентські вибори не відбуватимуться 2011 року.

“Не буде виборів восени 2011 року навіть із тієї прос­тої точки зору, що якщо питання буде поставлено в цій площині, то в нас не буде ні Податкового кодексу, ні Державного бюджету. У нас знову будуть народжуватися популістські закони, які потім не будуть виконуватися”, – сказав В. Литвин в інтерв’ю телеканалу “Рада”, відповідаючи на запитання, чи будуть парламентські вибори 2011-го, як того вимагає Конституція України. “Ви ж розумієте, що тоді всі кинуться розповідати, як вони люблять людей. А від цієї любові людям буде ще гірше”, – сказав голова ВРУ й наголосив, що “суспільство втомилося дивитися на змагання політиків і правознавців про те, яка дата є правовою”. “Це чергова спроба відволікти увагу людей від нагальних економічних і соціальних питань”, – переконаний Литвин.

Як відомо, Конституційний Суд 5 листопада відкрив провадження про перевірку на відповідність статтям 157 і 158 Конституції законопроекту, який встановлює останню неділю жовтня 2012 р. датою наступних виборів ВРУ і таким чином продовжує термін повноважень депутатів на рік. До 1 грудня українці дізнаються дату нових парламентських виборів.

Біда в іншому – якщо КС до 22 листопада не ухвалить рішення щодо справи про офіційне тлумачення положень Конституції стосовно дати чергових виборів Ради, ЦВК може оголосити початок виборчої кампанії. Про це повідомив заступник ЦВК Андрій Магера: “Так, такі вимоги є в законі про вибори народних депутатів. І за Конституцією, відповідно до частини 1 статті 77, чергові вибори проходять в останню неділю березня четвертого року повноважень Верховної Ради (27 березня 2011 року – “Пошта”)”. Відтак часу в КСУ залишилося ще менше.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7915 / 1.56MB / SQL:{query_count}