День тиші

Агітацію завершено. Завтра йдемо голосувати. На Львівщині понад 150 тисяч охочих стати депутатами різних рівнів

Агітацію завершено. Завтра йдемо голосувати. На Львівщині понад 150 тисяч охочих стати депутатами різних рівнів

Виборча кампанія наближається до свого логічного завершення. І вже в понеділок зранку українці отримають попередні результати свого волевиявлення, а згодом і нову владу, яка представлятиме їхні інтереси в органах місцевого самоврядування.

На Львівщині створено 15 500 виборчих округів для підготовки і проведення  виборів до місцевих рад та міських, селищних і сільських голів. На 17 тисяч місць у пред­ставницьких органах влади на виборах, які відбудуться 31 жовт­ня, виявили бажання балотуватися понад 150 тисяч кандидатів у депутати різних рівнів та на мерів міст. Про це повідомила керівник апарату Львівської облдержадміністрації Ірина Мошура. До слова: на Львівщині мешкають 2,6 млн громадян, із них понад 2 млн мають право голосу.

В області створено понад 2100 дільниць, на яких працює понад 38 тисяч членів дільничних виборчих комісій.

Місцеві вибори цьогоріч відрізнятимуться не лише величезною кількістю кандидатів у депутати, але й низкою технічних труднощів через велику кількість і розмір бюлетенів. Як повідомили в ЛОГО “Комітет виборців України”, за підсумками реєстрації кандидатів, уже очевидно, що в багатьох регіонах довжина бюлетенів на окремих видах виборів буде більшою ніж 1 метр. Через це у виборчих скриньках (особливо переносних) може не вистачити місця для всіх бюлетенів, оскільки виборчим законодавством передбачена фіксована кількість скриньок на кожну дільницю.

На одного українського виборця припадатиме в середньому 5 – 9 бюлетенів, залежно від того, у якому населеному пункті він проживає. Приміром, у Львові виборець отримає 5 бюлетенів – два до обласних рад, два до районних і список кандидатів у мери міста. У селах до вже названих списків додадуться ще списки кандидатів у депутати сільських рад та претендентів на посади сільських голів. “У деяких регіонах є міста, що входять до складу районів інших міст (Щастя і Олександрівка в Луганській, Моспіно в Донецькій областях) – там виборці отримають комплект з 10 бюлетенів”, – повідомила прес-служба КВУ. Розібратися з цією проблемою пересічному виборцю буде дуже непросто, прогнозує виконавчий директор ЛОГО “Комітет виборців України” Оксана Дащаківська. “Це означає, що люди не обізнані, можуть недоотримати певну кількість бюлетенів, які згодом можуть використати за певного кандидата чи політичну партію. Це і є основною загрозою”, – пояснила вона. Загрозливим є і те, що бюлетені матимуть мінімум захисту, бо друкуватимуть їх на замовлення місцевих виборчих комісій і в місцевих друкарнях, додала представниця КВУ. Єдиним захистом фактично буде печатка комісії, зазначила О. Дащаківська.

З метою надання консультацій виборцям Львівщини з виборчих питань голова облдержадміністрації Василь Горбаль доручив  створити у містах та районах області “Телефон довіри – вибори 2010”, який працює щоденно до 31 жовтня включно, з 10.00 до 17.00. Як інформує прес-служба ЛОДА, за цими телефонами виборці можуть отримати різноманітну інформацію стосовно виборчого законодавства, з’ясувати розташування виборчих дільниць, а також повідомити про виявлені порушення. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7675 / 1.56MB / SQL:{query_count}