Вибори: будуть фальсифікації чи ні?

Кількість бюлетенів для голосування не може вплинути на можливість фальсифікацій під час місцевих виборів

Кількість бюлетенів для голосування не може вплинути на можливість фальсифікацій під час місцевих виборів. Про це в коментарі заявив заступник голови Центрвиборчкому (ЦВК) Андрій Магера. За його словами, на тих виборчих дільницях, на яких, усупереч закону, буде зареєстровано понад 2500 осіб, результати голосування будуть визнані.

“Є ділянки, на яких зареєстровано 3000 виборців. Вони знаходяться в спальних районах, де немає додаткового приміщення. Це, звичайно, не зовсім правильно, коли, незважаючи на закон, може бути зареєстровано понад 2500 виборців. Але, думаю, це порушення не може спричинити невизнання результатів голосування “, – підкреслив заступник глави ЦВК.

“Повірте, подібних виборчих ділянок (на яких понад 2500 осіб, а з ним і порушень – мізерна кількість”, – зазначив він.

А Комітет виборців України заявив про ймовірність фальсифікацій на виборах у зв’язку з тим, що в деяких регіонах “в одні руки” можуть видавати 9 бюлетенів.

Тим часом вибори створять проблеми ще й навчальним закладам, у яких розміщені виборчі дільниці. КВУ закликає Мін­освіти і науки продовжити осінні канікули в школах до 2 листопада у зв’язку з місцевими виборами.

“КВУ закликає Міністерство освіти і науки України продовжити осінні канікули, перенісши навчальний день з 1 листопада на одну з наступних субот”, – йдеться у повідомленні.

У Комітеті наголошують, що за підсумками реєстрації кандидатів, уже очевидно, що в багатьох регіонах довжина бюлетенів на окремих видах виборів буде більш ніж 1 метр, що значно ускладнить процедуру їх видачі, голосування та підрахунку голосів.

У зв’язку з цим Комітет прогнозує значні черги на дільницях, затягування з підрахунком голосів, а також брак місця для бюлетенів у виборчих скриньках (особ­ливо переносних), оскільки виборчим законодавством передбачено фіксовану кількість скриньок на кожну ділянку. Враховуючи досвід попередніх виборів, КВУ допускає, що підрахунок голосів на більшості дільниць затягнеться до ранку 1 листопада, коли починається перший після осінніх канікул навчальний день у загальноосвітніх школах.

Комітет наголошує, що така ситуація перешкоджатиме нормальній організації підрахунку голосів і навчального процесу, оскільки виборчі ділянки часто розташовані у приміщеннях шкіл.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8869 / 1.54MB / SQL:{query_count}