Переглянути стандарти будівництва

Кабмін затвердив план заходів щодо виконання концепції реалізації державної політики з нормативного забезпечення будівництва в Україні на період до 2015 р.

Кабмін затвердив план заходів щодо виконання концепції реалізації державної політики з нормативного забезпечення будівництва в Україні на період до 2015 р., схваленої розпорядженням уряду від 14 липня 2010 р. Про це йдеться у постанові уряду від 12 жовтня 2010 р. Зокрема, уряд доручив Мінрегіонбуду до 2012 р. переглянути державні стандарти колишнього Радянського Союзу (за позначкою ГОСТ) у галузі будівництва та промисловості будівельних матеріалів та запровадити системи державних будівельних норм і стандартів, що діятимуть до завершення гармонізації нормативної бази з питань будівництва з нормативною базою Європейського Союзу. Відомство також має запровадити до 2011 р. системи оцінки відповідності згідно з технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд і до 2015 р. ініціювати прийняття міжурядовою радою із співробітництва в будівельній діяльності держав-учасниць СНД рамкової двосторонньої угоди про взаємне визнання державами результатів роботи з оцінки відповідності будівельних виробів.

Крім того, Мінрегіонбуд разом із зацікавленими міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади має до 2015 р. переглянути будівельні норми і правила колишнього Радянського Союзу (за позначками СНіП та СН) та підвищити питому вагу стандартів, гармонізованих із стандартами Європейського Союзу, до 30%. Про це інформує РБК-України.

Відзначимо, за даними Державного комітету статистики України, у січні-вересні 2010 р. підприємствами України виконано будівельних робіт на суму 26,8 млрд грн, що становить 87,4% до обсягів будівництва у відповідному періоді попереднього року. За характером будівництва обсяги робіт розподілилися таким чином: роботи з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння становили 77,8% від загального обсягу, решта – з капітального і поточного ремонтів (14,8% та 7,4%, відповідно).

Ірина Амплейкіна
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8412 / 1.53MB / SQL:{query_count}