Політика чи кримінал?

Виборча кампанія у Львівській області позначилася першою резонансною справою

Виборча кампанія у Львівській області позначилася першою резонансною справою. Цього тижня працівники Служби безпеки України затримали Ігоря Кравчука, екс-голову Львівської обласної територіальної виборчої комісії. Ігор Кравчук у комісії був представником Української соціал-демократичної партії, яка раніше входила до Блоку Юлії Тимошенко.

Засоби масової інформації та політики одразу ж заявили, що Кравчук на момент затримання обіймав посаду голови ТВК, і назвали це затримання політичним. Так само одразу дві політичні сили – БЮТ і Партія регіонів – почали активно коментувати це затримання.

Однак голова Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль в інтерв’ю радіо “Львівська хвиля” заявив, що Кравчук у четвер (а саме тоді відбулося затримання) вже не був головою ТВК.

“Керівництво СБУ у Львівській області та прокурор Львівщини проінформували мене, що факт затримання був. Прокуратура порушила кримінальну справу, проводить необхідні слідчі дії. Я думаю, що і СБУ, і прокурор дадуть вичерпні коментарі про те, що відбулося. Наскільки я знаю, вчора ввечері Центральна виборча комісія оприлюднила свою постанову про кадрові ротації. Зокрема, суб’єкт подання голови ТВК Українська соціал-демократична партія відкликала свого висуванця, і ЦВК прийняла рішення про ротацію. І це також відбулося в понеділок. Можливо, внаслідок цих рішень і відбулися усі ці події. Насправді прикро, що з цього почалася виборча кампанія у Львівській області, але надіюся, що така чітка, оперативна робота правоохоронних органів вплине на те, що надалі все буде спокійно, і втручань у виборчий процес не буде”, – повідомив голова ОДА.

У середу було призначено нового керівника Львівської обласної ТВК. Ним став представник УНП Микола Щур.

Яке ж порушення закону вчинив Ігор Кравчук? Прес-центр СБУ на власному сайті оприлюднив повідомлення для ЗМІ з приводу інциденту із Ігорем Кравчуком.

“Версія стосовно затримання у Львові голови ТВК, що розповсюджена у ЗМІ прес-службою організації “Батьківщина”, не відповідає дійсності і спотворює факти з точністю до навпаки”, – йдеться у повідомленні СБУ.

І далі текст повідомлення: “29 вересня ц. р., перевіряючи сигнал про спробу підкупу одного з членів Львівської обласної територіальної виборчої комісії, співробітники СБУ затримали на гарячому голову цієї ТВК. Громадянина К. було затримано під час передачі ним двох тисяч доларів США одному з членів комісії, якого він намагався схилити поставити особистий підпис для безпідставної реєстрації списків кандидатів від однієї з політичних сил. 30 вересня ц. р. стосовно затриманого прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права шляхом підкупу (за ознаками злочину, передбаченого ст. 157 ч. 3 Кримінального кодексу України)”.

Низка політичних сил одразу ж оприлюднила свої заяви з цього приводу.

“Ми маємо інформацію, що голова Львівської обласної ТВК Ігор Кравчук мав намір зареєструвати список кандидатів у депутати Львівської обласної ради від справжньої “Батьківщини”, а не її клона, як цього хоче Партія регіонів. Не виключено, що саме через це проти нього порушено кримінальну справу”, – йдеться у заяві Львівської обласної партійної організації ВО “Батьківщина” керівником якої є Роман Ілик.

У заяві також зазначено, що 29 вересня, близько 16.00, за поданням голови ЛОО УСДП Романа Кузьмича, ЦВК ухвалила рішення про звільнення І.Кравчука з посади голови обласної ТВК та відкликання його з членів комісії. За інформацією ж правоохоронних органів, затримання відбулось близько 22.30 29 вересня. Тобто на той час Ігор Кравчук уже не обіймав жодної посади у ТВК і не був її членом. Можливо, саме небажання йти на співпрацю з Партією регіонів і відмова реєструвати фальшиві списки за підписом Івана Деньковича стало причиною звільнення Ігоря Кравчука.

“Ми припускаємо, що він, можливо, зайняв принципову позицію і не хотів реєструвати документів, поданих Деньковичем”, – заявив у коментарі “Пошті” Роман Ілик.

“Це, напевне, якась провокація стосовно цієї людини. Єдине, про що можу сказати достовірно, то це те, що представників нашої партії серед членів ТВК немає жодного. Натомість від Деньковича зареєстрований заступник голови ТВК”, – додав Роман Ілик, наголосивши, що зараз у політиці відбувається брудна гра без жодних правил.

У коментарі, який дав “Гал-інфо” голова Львівської обласної організації Партії регіонів Петро Писарчук, йдеться про причетність до справи затримання Кравчука Романа Ілика. “Після того, як була проведена конференція того крила партії “Батьківщина”, яке очолює Роман Ілик – за участі Юлії Тимошенко, Ілик звернувся до голови виборчої комісії з проханням, щоб за будь-які гроші було зареєстровано список кандидатів у депутати, затверджений на цій конференції. Голова зібрав членів комісії, в тому числі і від Партії регіонів, щоб обговорити з ними ціну питання. Кожен з них мав би отримати за потрібне рішення 5 тисяч доларів. І при спробі передачі грошей голова комісії був затриманий”, – сказав Петро Писарчук.

Таким чином обоє політиків обмінялися взаємними і однаковими звинуваченнями, які відрізняються хіба сумою хабара. Політична дискусія переросла у площину звинувачень на кшталт “сам дурень”. Чи є надія, що істину у цій справі встановлять правоохоронці? Важко сказати. Сумнівно, щоб голова ТВК ставав на чийсь бік, керуючись тільки своїми політичними уподобаннями і симпатіями, а не діяв за чиїмось замовленням. Єдине, що очевидно, це те, що у всій цій історії цапом-відбувайлом є Ігор Кравчук, а хтось таким чином досягнув своєї мети.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8072 / 1.59MB / SQL:{query_count}