Невміла відкритість

Декларована ще кілька років тому відкритість судів не досягнута й до сьогодні, результат – обтяження бюджету через поганий організаційний фон та недофінансування потреб судів

Декларована ще кілька років тому відкритість судів не досягнута й до сьогодні, результат – обтяження бюджету через поганий організаційний фон та недофінансування потреб судів. Про це на днях повідомила прес-служба Рахункової палати. Експерти відомства встановили, що протягом 2005 року та до середини 2010 року на створення та функціонування Єдиного державного реєстру судових рішень Державною судовою адміністрацією (ДСА) і держпідприємством “Інформаційні судові системи” “неефективно та з порушеннями законодавства” використано 64,8 млн грн бюджетних коштів. А вартість внесення до реєстру одного рішення суду минулого року становила 11 гривень. При цьому власниками програмного забезпечення реєстру є комерційні структури, на рахунки яких й перераховують бюджетні кошти.

Створення Реєстру судових рішень передбачено Законом про доступ до рішень судів, у якому, зокрема, мовиться, що до реєстру вносять усі судові рішення судів загальної юрисдикції. Однак, згідно з висновками Рахункової палати, станом на середину 2010 року до реєстру внесено лише третину загальної кількості рішень. Окрім цього, внесена документація часто не відповідає необхідним стандартам, а заходами щодо її захисту взагалі нехтують. До того ж функціонування інтернет-сторінки реєстру також не позбавлене технічних недоліків.

За висновками колегії Рахункової палати, основна причина цих хиб є у неузгодженості функціонування реєстру із Національною програмою інформатизації (що подається Кабміном щорічно разом із бюджетом). Пропозиції ж створити Концепцію галузевої програми інформатизації судів наразі зависли на рівні намірів та ухвал, конкретні кроки, як-от проект завдань і паспорти програм інформатизації судів, наразі не здійснюються. “Зволікання з підготовкою цих документів з боку ДСА протягом більш як чотирьох років створило ризики для незаконного та неефективного використання бюджетних коштів на заходи з інформатизації судів, і ці проблеми будуть перенесені й на наступний бюджетний період”, – повідомляється на сайті Рахункової палати. Чи має намір долати проблему реформаторська команда Януковича під час опрацювання чергового бюджету країни, матимемо змогу побачити у наступні тижні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9511 / 1.54MB / SQL:{query_count}