Закон у Раді не пройшов

Законопроект № 2450, що регулює проведення мітингів і проти ухвалення якого активно виступали громадські організації та мас-медіа, поки що відкладений на невизначений час

Законопроект № 2450, що регулює проведення мітингів і проти ухвалення якого активно виступали громадські організації та мас-медіа, поки що відкладений на невизначений час. Рішення про те, аби відкласти ухвалення документа, прийняли депутати Верховної Ради України у вівторок.

Спершу обранці планували розглянути його на поточному пленарному тижні. Проте після проведення у 12 містах України акцій протесту проти ухвалення Верховною Радою законопроекту вони переглянули своє рішення.

У минулому числі “Пошта” вже писала про те, що 3 червня 2009 року  Верховна Рада прийняла законопроект, який обмежує свободу зібрань, у першому читанні. Він, зокрема, зобов’язував повідомляти органи місцевої влади про мітинги за п’ять днів до їх проведення. Представники низки громадських організацій вирішили, що це дасть можливість владі забороняти зібрання. Друга редакція законопроекту була доповнена поняттям “спонтанних зборів”, викликаних непередбаченими подіями, що мають важливе суспільне значення, і не вимагають письмового повідомлення органів місцевої влади. Проте правозахисники заявили, що нечітке визначення спонтанних зборів дозволить владі забороняти акції, занижуючи значимість їхніх приводів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7969 / 1.53MB / SQL:{query_count}