А Литвин сказав: “Ні!”

Голова Верховної Ради Володимир Литвин не підтримує законодавче закріплення позаблокового статусу України, який передбачає відмову від членства в НАТО

Голова Верховної Ради Володимир Литвин не підтримує законодавче закріплення позаблокового статусу України, який передбачає відмову від членства в НАТО. Про це він заявив під час офіційного візиту до Німеччини на зустрічі з членами комітету Бундестагу у справах ЄС.

Як повідомили у прес-службі парламенту, Литвин, зокрема, повідомив про підготовку до розгляду у другому читанні законопроекту про основи внутрішньої та зовнішньої політики України. “Проект цього закону запропонував Президент України, але на виході документ стане результатом роботи парламенту – тобто основні напрямки зовнішньої політики країни визначатиме Верховна Рада”, – сказав він.

Керівник українського парламенту зауважив, що червоною ниткою у цьому документі буде визначено курс України до європейської спільноти. “Тим паче, що це те питання, яке об’єднує суспільство і не викликає розбіжностей в українському політикумі”, – додав він.

Торкаючись питання щодо вступу України в НАТО, Литвин сказав, що законопроектом пропонується закріпити позаблоковий статус України. Разом з тим, спікер зазначив, що він “не є прихильником такого положення, бо з часом настрої в українському суспільстві та реалії у світі можуть змінитися, а ми будемо зв’язані законодавчим приписом”.

Як повідомлялося, 3 черв­ня Верховна Рада ухвалила за основу запропонований Президентом Віктором Януковичем проект Закону “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики”.

У законопроекті “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики” Янукович пропонує виключити із законодавства норми, за якими держава інтегрується в євроатлантичний простір безпеки і хоче набути членство в НАТО.

Також Президент пропонує визначити пріоритетною засадою зовнішньої політики набуття нашою державою членства в Європейському Союзі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8123 / 1.54MB / SQL:{query_count}