Трійка з мінусом для Януковича

Низка українських експертів негативно оцінила перші сто днів діяльності Віктора Януковича на посаді Президента

Низка українських експертів негативно оцінила перші сто днів діяльності Віктора Януковича на посаді Президента. Експертне опитування провів фонд “Демократичні ініціативи”.

“19 експертів, які взяли участь в опитуванні, оцінили перші дії Президента Віктора Януковича критично і вкрай негативно”, – заявила науковий керівник фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна.

За її словами, за запропонованою в методології дослідження оціночною шкалою від 0 до 10 балів, середня оцінка діяльності глави держави становить 2,7.
До негативних дій експерти зарахували (за рівнем значущості): підписання харківських угод з Росією; формування уряду та кадрові призначення; заяви Президента про позаблоковий статус України і відсутність у неї євроатлантичних перспектив; підтримка Президентом дій фракції Партії регіонів зі створення коаліції з окремими депутатами у Верховній Раді; дії глави держави в гуманітарній сфері; відсутність системного бачення необхідних реформ; імітація боротьби з коруп­цією; неправовий характер дій, постійне ігнорування Конституції та законів України; монополізація впливу на суди; облаштування інфраструктури для полювання Януковича в Сухолуччі.

Позитивів набагато менше, але вони все-таки є. Серед позитивних результатів діяльності відзначено (за рівнем значущості): підписання угоди про демаркацію російсько-українського кордону; відновлення керованості системи державної влади; заява Президента про пріоритетність європейської інтеграції; підписання закону про державний бюджет на 2010 рік; створення Комітету з економічних реформ при Президентові України.
Суперечливою експерти назвали відмову України від збагаченого урану.

Експертне опитування проводилося 24 – 31 травня 2010 року. За критерії оцінок була взята стаття 1 Конституції України, де держава визначається як “суверенна, незалежна, демократична, соціально-правова держава”.

Було опитано таких відомих експертів, як Ірина Бекешкіна, Ігор Жданов, Євген Захаров, Вадим Карасьов, Олександр Палій, Олександр Сушко, Вікторія Сюмар, Володимир Фесенко, Олександр Литвиненко та інші фахівці.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8815 / 1.54MB / SQL:{query_count}