Мовний “бєспрєдєл” кожному селу

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, що надає місцевим радам право самостійно визначати регіональні мови

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, що надає місцевим радам право самостійно визначати регіональні мови

Відповідний проект про внесення змін до закону про місцеве самоврядування зареєстрував регіонал Вадим Колесніченко. Як свідчать дані сайта Верховної Ради України, цей депутат з особливою увагою опікується запровадженням російської мови в державне життя.

Законопроект пропонує надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо визнання регіональних мов або мов меншин поширеними на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць. Таким чином регіонали виконують свої передвиборні обіцянки – не вносячи змін до Конституції, дають повне право органам місцевого самоврядування обирати мову. Тому й суспільного резонансу немає, і люди на місцях залишилися задоволені. Утім, про те, як швидко заговорить Україна, обранець, вочевидь, не здогадується. А є усі підстави стверджувати, що у випадку прийняття законопроекту мовне обличчя держави стане ще строкатішим.

Як йдеться у пояснювальній записці, законопроект не надає місцевим радам повноваження власними рішеннями встановлювати або змінювати порядок використання мов на певних територіях.

“Його норми спрямовані на надання повноважень ухвалювати рішення про визнан­ня певної мови поширеною в адміністративно-територіальній одиниці, що стане підставою для застосування до неї положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”, – сказано в документі.
Але, наприклад, на сході, півдні України та Криму давно пора стати на захист української мови, як такої, що зникає. Але і про це обранці не згадують.

Натомість автор законопроекту зазначає, що його ухвалення “сприятиме збереженню культурної спадщини та історичних традицій в Україні, забезпечить вільний розвиток регіональних мов або мов меншин відповідно до положень Європейської хартії регіональних мов, що буде мати наслідком зменшення соціальної напруги в суспільстві” .

Тим часом фракція комуністів у Верховній Раді наполягає на проведенні всеукраїнського референдуму про надання російській мові статусу другої державної.

Виступаючи з парламентської трибуни, депутат фракції КПУ Ігор Алексєєв наголосив, що одним з головних завдань на сьогодні є вирішення питання про надання російській мові статусу державної.

“Ми не погоджуємося з тим, що це рішення варто відкласти до кращих часів, тема визріла і навіть перезріла. Настала пора розрубати цей гордіїв вузол шляхом проведення всеукраїнського референдуму”, – сказав він.

Фракція комуністів наполягає на тому, щоб почати всі необхідні процедури для референдуму.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8676 / 1.55MB / SQL:{query_count}