Втомлені недоторканні

15 мільйонів гривень на відпочинок своїх недоторканних тіл виділили цьогоріч для себе самі ж обранці. За неофіційною інформацією, що поширила українська преса, 60 мільйонів гривень виділено на підтримку санаторно-курортного комплексу.

tour.crimea.com
dulber.jpg

Виявляється, що санаторій "Дюльбер" нашим депутатам не по кишені

 

15 мільйонів гривень на відпочинок своїх недоторканних тіл виділили цьогоріч для себе самі ж обранці. За неофіційною інформацією, що поширила українська преса, 60 мільйонів гривень виділено на підтримку санаторно-курортного комплексу. На ці гроші претендують найулюбленіші санаторії депутатів - "Дюльбер", "Нижня Ореанда", "Затока", "Таврійські зірки".

Саме стільки закладено на їх утримання у кошторисі Верховної Ради на 2008 рік. Варто зазначити, що цей документ є таємним і не підлягає оприлюдненню - депутати не бажають розголошувати своїх особистих витрат. Незважаючи на гучні декларації відмовитися від пільг, недоторканності, досі нікому навіть в голову не прийшла ідея оприлюднити кошторис парламенту.

"Пошта" звернулася до кількох депутатів  у найвищому законодавчому органі держави з питаннями, де вони відпочиватимуть з 18 липня по 1 вересня і скільки це коштуватиме державі. На диво, ніхто з них не зміг назвати суми, яку держава витрачає на відпочинок одного депутата. Тож залишається поділити 15 міль­йонів на 450 обранців. Отримана сума - трохи більше 33-х тисяч гривень на одну недоторканну особу - вражає. Це депутатська зарплата за два місяці з лікувальними. Зокрема на ці гроші відпочиває також численна армія депутатських помічників, яка й становить основний контингент відпочивальників парламент­ських оздоровниць.   

Варто також зауважити, що публічно жоден з опитаних "Поштою" нардепів, окрім бютівця Віктора Уколова, який за фахом є журналістом, не зміг назвати вартості депутатської відпустки. Віктор Уколов є одним з тих, хто написав заяву і відмовився від відпускних, оздоровчих та безкоштовної пу­тівки у санаторій, які належать депутатові щороку. "Насправді це питання моєї совісті, - зазначив у коментарі "Пошті" Уколов, додавши, що більшість депутатів, які відмовилися від оздоровлення коштом держави, все-таки належить до коаліції. - Я волію оздоровлюватися за власні гроші". Він наголосив, що єдиним депутатом від опозиції, який відмовився від оздоровлення за державний кошт є депутат від Партії регіонів Ганна Герман. Саме вона з трибуни парламенту публічно закликала колег відмовлятися від таких пільг і навіть була автором відповідного законопроекту, але її мало хто почув та підтримав - 147 депутатів коа­ліції та три з Партії регіонів.

"Насправді це дуже хороший компромат на будь-якого депутата, - продовжує Віктор Уколов, - оскільки у декларації про доходи, яку щороку депутати подають до податкової, треба вказати, що ти брав допомогу на оздоровлення".

До того ж, кожен депутат може відмовитися від повністю безкоштовного оздоровлення у санаторіях ВРУ. Віктор Уколов каже, що спершу хотів, аби його сім'я там відпочивала, але, коли дізнався детальніше про ціну і якість такого відпочинку, - категорично відмовся. Виявилося, що відпочинок для чотирьох осіб упродовж 20 днів вартуватиме 17 тисяч гривень. 

"Краще поїздити українськими та польськими Карпатами, насолодитися відпочинком на природі", - заявив депутат-бютівець.

За словами Івана Деньковича, депутата фракції БЮТ, він не буде відпочивати у про­фільних санаторіях ВРУ - дорого. Та й чи взагалі відпочиватиме, не знає, бо у серпні чекає на поповнення у родині - дочка має народити онука.

Не знає, скільки вартує відпочинок нардепа, і "нашоукраїнець" Володимир В'язівський. Чи відпочиватиме він цього року, поки що не знає - все залежатиме від того, яка ситуація складеться у парламенті. Як і його колега з БЮТ, пан В'язівський каже, що не оздоровлюватиметься у парламентських санаторіях через їх дорожнечу. "За такі гроші можна відпочити у будь-якій країні світу", - зазначив депутат. З цього можна припустити, що між собою обранці все-таки володіють цифрами, але ділитися інформацією не хочуть.

За словами ще одного "нашоукраїнця" Тараса Стецьківа, він з 1997 року не користується путівками в оздоровниці ВРУ і не знає скільки вартує державі відпочинок. "Я думаю, що за ту зарплату, яку отримує народний депутат, можна пристойно відпочити без пільгових путівок у санаторії Верховної Ради", - заявив нардеп.

Варто нагадати, що зарплатня обранця становить близько 14 тисяч гривень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9101 / 1.57MB / SQL:{query_count}