Хто хоче стати президентом?

За пост глави держави змагаються 44 кандидати. До 7 березня їхня кількість може зменшитися

Цього тижня ми вже перетнемо екватор офіційної президентської виборчої кампанії – 2019. Центральна виборча комісія (ЦВК) завершила реєстрацію кандидатів ще 8 лютого. Їх назбиралося аж 44. До 7 березня нинішні претенденти на президентський пост ще мають час, щоб добре подумати, і можливо, хтось таки зніме свою кандидатуру. Але масових відмов від балотування навряд чи варто очікувати.
“Львівська Пошта” неодноразово писала про те, що рекордна кількість кандидатів зумовлена аж ніяк не справжніми президентськими амбіціями всіх тих людей, що зареєструвалися в ЦВК, а думками про піар своїх політичних партій перед виборами парламентськими. Крім того, простежується значний прошарок “технічних” кандидатів. За допомоги останніх реальні претенденти на президентське крісло (такими, на думку різних експертів, можна вважати максимум п’ять-шість осіб) збільшуватимуть присутність “своїх” людей в окружних та дільничних виборчих комісіях, а також за допомоги “технічних” кандидатів може вестися “найчорніша” інформаційна боротьба.
“Загальну кількість прямих “технічних” кандидатів на цих виборах можна оцінити в приблизно півтора десятка. Проте ще не менше десяти кандидатів, а можливо, й більше, будуть виконувати цю функцію паралельно з реалізацією своїх власних політичних інтересів. Хто і на кого працюватиме – побачимо найближчими тижнями. А поки що за непрямими ознаками можна припустити, що близько десяти “технічних” кандидатів можуть діяти в інтересах Петра Порошенка, три-чотири будуть в орбіті впливу Юлії Тимошенко, два-три можуть бути пов’язані з Юрієм Бойком (Віктором Медведчуком)”, – зазначає у блозі на сайті “Української правди” політолог, керівник Центру політичного аналізу “Пената” Володимир Фесенко.

джерело: oporaua.org (2)
Можна звернути увагу на ще один нюанс. Якщо вірити останнім соціологічним дослідженням різних структур, станом на кінець січня приблизно кожен п’ятий український виборець ще не визначився, за кого голосуватиме 31 березня. При цьому абсолютна більшість тих респондентів, які заявляють соціологам, що ще не визначилися зі своїм вибором, водночас зазначають, що таки мають намір прийти проголосувати (загалом явка виборців у першому турі очікується на рівні 80%). І в такій ситуації здається абсолютно логічним, що основним кандидатам потрібно за наступні півтора місяця залучити на свій бік щонайбільше тих виборців, які сумніваються в своїх політичних симпатіях. Але нині з’являється велика кількість потенційно “технічних” кандидатів, що ще більше розчаровує українців у політиках і, можливо, перебиває бажання у багатьох іти на ці вибори. “Масовість балотування для країни – це не дуже добре, адже кампанію, вочевидь, переводять у технологічну складову і будуть грати “на мізері” – знижуватимуть явку і мотивацію “чужих” виборців, гратимуть із перерахунком голосів”, – сказав у коментарі BBC-Україна директор Інституту інформаційного суспільства Ярослав Павловський.

Якщо ж просто проаналізувати певні характеристики усіх 44 нинішніх кандидатів у президенти, то зазначимо, що серед них, зокрема, 16 чинних народних депутатів, двоє колишніх голів СБУ, двоє журналістів, семеро осіб, які називають себе громадськими діячами. Щодо регіонального розрізу, то більшість кандидатів вказали місцем проживання місто Київ. Зазначимо, що троє кандидатів представляють Львів. Якщо звернути увагу на гендерне питання, то тут співвідношення 1:10 на користь чоловіків.
Загалом зазначимо, що впродовж останніх півтора року наше суспільство марно шукало “українського Макрона” (тобто нове незаплямоване політичне обличчя, яке пропонує конкретний план розвитку держави), але тепер усе знову зводиться до пошуку “меншого зла” серед кандидатів.
“Львівська Пошта” подає повний список зареєстрованих кандидатів у президенти в алфавітному порядку за прізвищами – як ця інформація подається на офіційному сайті ЦВК і як це мало б виглядати у виборчому бюлетені.

Президентська кампанія-2019 у цифрах:

2 млрд 354 млн 880 тис. грн – виділено з держбюджету для підготовки та проведення цих виборів. З них, 891 млн 464 тис. 164 грн – це передбачений резерв коштів для проведення другого туру голосування
93 особи – направили документи до ЦВК (у багатьох випадках було подано не усі необхідні документи) для реєстрації кандидатами в президенти. При цьому двоє з них зробили це електронною поштою, що не передбачено законодавством
44 кандидати – офіційно зареєстровані ЦВК, і це рекорд за усі президентські виборчі кампанії в історії України
2,5 млн грн – таку грошову заставу мав внести на спеціальний рахунок ЦВК кожен із кандидатів в президенти
1 млн 311 тис. 68 осіб – максимально можлива загальна кількість членів окружних та дільничних виборчих комісій, якщо всі із зареєстрованих кандидатів у президенти скористаються своїм правом і подадуть по одному поданню в кожну із цих комісій. Зазначимо, що останній день внесення подань від кандидатів у президенти щодо кандидатур до складу окружних виборчих комісій – 13 лютого, до дільничних – 7 березня
138 громадських організацій – отримали право мати своїх офіційних спотерігачів на цих виборах. При цьому 131 організація захотіла спостерігати за виборчим процесом на усій території України. І це ще один рекорд. До прикладу, на позачергових президентьских виборах 2014-го офіційних спостерігачів мали лише 10 громадських організацій, половина з яких заявила про діяльність на всій території України.


Список зареєстрованих ЦВК кандидатів на пост президента України

Геннадій Балашов, 1961 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, фізична особа – підприємець, член Політичної партії “5.10”, суб’єкт висування – Політична партія “5.10”.
Роман Безсмертний, 1965 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, доцент кафедри міжнародних відносин, Київський національний університет культури і мистецтв, безпартійний, cамовисування.
Ольга Богомолець, 1966 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, безпартійна, cамовисування.
Інна Богословська, 1960 року народження, освіта вища, проживає в місті Харків, директор, Всеукраїнська громадська організація “Віче України”, безпартійна, cамовисування.
Юрій Бойко, 1958 року народження, освіта вища, проживає в місті Рубіжне Луганської області, народний депутат України, член Політичної партії “Опозиційний блок”, cамовисування.
Віктор Бондар, 1975 року народження, освіта вища, проживає в смт Гостомель міста Ірпінь Київської області, народний депутат України, член Партії “Відродження”, суб’єкт висування – Партія “Відродження”.
Олександр Ващенко, 1962 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, голова правління Громадської організації “Влада народу”, безпартійний, cамовисування.
Олександр Вілкул, 1974 року народження, освіта вища, проживає в місті Дніпро, народний депутат України, член Політичної партії “ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК – ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ”, суб’єкт висування – Політична партія “ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК – ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ”.
Микола Габер, 1960 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, помічник-консультант народного депутата України, член Патріотичної партії України (ППУ), cамовисування.
Дмитро Гнап, 1977 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, фізична особа – підприємець, член політичної партії “Сила людей”, суб’єкт висування – партія  “Сила людей”.
Анатолій Гриценко, 1957 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, доцент кафедри політології Національного університету “Києво-Могилянська академія”, член Політичної партії “Громадянська позиція”, суб’єкт висування – Політична партія “Громадянська позиція”.
Олександр Данилюк, 1981 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, керівник громадської організації “ЦЕНТР ОБОРОННИХ РЕФОРМ”, член Політичної партії “Громадянський рух “Спільна Справа”, cамовисування.
Юрій Дерев’янко, 1973 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, народний депутат України, голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства в сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, член Політичної партії “Воля”, суб’єкт висування – Політична партія “Воля”.
Дмитро Добродомов, 1977 року народження, освіта вища, проживає в місті Львів, народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, член Політичної партії “ГРОМАДСЬКИЙ РУХ “НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ”, суб’єкт висування – Політична партія “ГРОМАДСЬКИЙ РУХ “НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ”.
Василь Журавльов, 1970 року народження, освіта вища, проживає в смт Старий Крим міста Маріуполь Донецької області, голова, ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ФЕДЕРАЦІЯ ФУТБОЛУ М. МАРІУПОЛЯ”, член Політичної партії “СТАБІЛЬНІСТЬ”, суб’єкт висування – Політична партія “СТАБІЛЬНІСТЬ”.
Володимир Зеленський, 1978 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, художній керівник, ТОВ “Квартал 95”, безпартійний, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “СЛУГА НАРОДУ” .
Сергій Каплін, 1979 року народження, освіта вища, проживає в селі Опришки Глобинського району Полтавської області, працює народним депутатом України, безпартійний, висуванець політичної партії “Соціал-демократична партія”.
Юрій Кармазін, 1957 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, президент Громадської організації “ІНСТИТУТ ПРАВА І СУСПІЛЬСТВА”, член Партії захисників Вітчизни, cамовисування.
Ілля Кива, 1977 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, голова Всеукраїнської професійної спілки Міністерства внутрішніх справ України, член Соціалістичної партії України, суб’єкт висування – Соціалістична партія України.
Аркадій Корнацький, 1953 року народження, освіта вища, проживає в селі Чаусове Друге Первомайського району Миколаївської області, народний депутат України, безпартійний, cамовисування.
Руслан Кошулинський, 1969 року народження, освіта вища, проживає в місті Львів, голова секретаріату Політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, член Політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання “Свобода”.
Віктор Кривенко, 1982 року народження, освіта вища, проживає в смт Курилівка Петриківського району Дніпропетровської області, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, член Політичної партії “Народний Рух України”, суб’єкт висування – Політична партія “Народний Рух України”.
Сергій Кривонос, 1970 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, перший заступник командувача, Сили спеціальних операцій Збройних сил України, безпартійний, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ВОЇНИ АТО”.
Віталій Купрій, 1973 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, безпартійний, cамовисування.
Юлія Литвиненко, 1976 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, тимчасово не працює, безпартійна, cамовисування.
Олег Ляшко, 1972 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, народний депутат України, голова депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка, член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, член Політичної партії “Радикальна партія Олега Ляшка”, суб’єкт висування – Політична партія “Радикальна партія Олега Ляшка”.
Олександр Мороз, 1944 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, пенсіонер, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “СОЦІАЛІСТИЧНА ПАРТІЯ ОЛЕКСАНДРА МОРОЗА”, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “СОЦІАЛІСТИЧНА ПАРТІЯ ОЛЕКСАНДРА МОРОЗА”.
Євгеній Мураєв, 1976 року народження, освіта вища, проживає в місті Харків, народний депутат України, член Політичної партії “НАШІ”, суб’єкт висування – Політична партія “НАШІ”.
Валентин Наливайченко, 1966 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, голова політичної партії “Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка “Справедливість”, висуванець політичної партії “Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка “Справедливість”.
Роман Насіров, 1979 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, безпартійний, cамовисування.
Андрій Новак, 1973 року народження, освіта вища, проживає в місті Коломия Івано-Франківської області, тимчасово не працює, член Політичної партії “ПАТРІОТ”, суб’єкт висування – Політична партія “ПАТРІОТ”.
Сергій Носенко, 1969 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, старший керуючий директор ТОВ “Інтернешнл Інвестмент Партнерс Україна”, безпартійний, cамовисування.
Володимир Петров, 1977 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, продюсер, ТОВ “ЛЮМПЕН ПРОДАКШН”, безпартійний, cамовисування.
Петро Порошенко, 1965 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, Президент України, безпартійний, cамовисування.
Руслан Ригованов, 1974 року народження, освіта вища, проживає в місті Горлівка Донецької області, виконувач обов’язків начальника, Державне підприємство “Севастопольський морський рибний порт”, безпартійний, cамовисування.
Андрій Садовий, 1968 року народження, освіта вища, проживає в місті Львів, Львівський міський голова, член Політичної партії “Об’єднання “Самопоміч”, суб’єкт висування – Політична партія “Об’єднання “Самопоміч”.
Віталій Скоцик, 1972 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, професор кафедри конярства та бджільництва Національного університету біоресурсів і природокористування України, безпартійний, cамовисування.
Ігор Смешко, 1955 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, професор кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член Політичної партії “Сила і Честь”, cамовисування.
Олександр Соловйов, 1973 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, заступник директора ТОВ юридична компанія “ФЕБ”, член Політичної партії “Розумна сила”, висуванець Політичної партії “Розумна сила”.
Сергій Тарута, 1955 року народження, освіта вища, проживає в місті Маріуполь Донецької області, народний депутат України, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ОСНОВА”, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ОСНОВА”.
Юлія Тимошенко, 1960 року народження, освіта вища, проживає в смт Козин Обухівського району Київської області, народний депутат України, голова депутатської фракції Політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” у Верховній Раді України, член Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, член Політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, суб’єкт висування – Політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.
Юрій Тимошенко, 1961 року народження, освіта професійно-технічна, проживає в місті Коломия Івано-Франківської області, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, безпартійний, cамовисування.
Ігор Шевченко, 1971 року народження, освіта вища, проживає в місті Київ, президент благодійної організації “Успішна Україна”, безпартійний, cамовисування.
Олександр Шевченко, 1971 року народження, освіта вища, проживає в селі Поляниця міста Яремче Івано-Франківської області, народний депутат України, член Політичної партії “УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП”, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8325 / 1.71MB / SQL:{query_count}