Вільні радикали

Радикальна партія покинула коаліцію, однак це означає лише переформатування, а не кінець парламентської більшості

фото: vidomosti-ua.com
Фракція Радикальної партії вирішила вийти з правлячої парламентської коаліції. Відповідну заяву лідер партії Олег Ляшко озвучив у вівторок, 1 вересня. Також у відставку йде віце-прем’єр Валерій Вощевський, який перебував у Кабміні за квотою партії Ляшка. Окрім того, зі своїх посад відкличуть голів комітетів Ради, які очолювали депутати з фракції Радикальної партії. Натомість Ляшко хоче отримати так звані опозиційні комітети, зокрема комітет із питань свободи слова, які, за рег­ламентом, мають належати представникам опозиції, але які наразі контролює провладна більшість.
Офіційна причина виходу радикалів із коаліції – незгода щодо питання змін до Конституції. Однак у кулуарах Верховної Ради депутати називають й інші: бажання набрати додаткові бали на виборах чи кримінальні справи щодо депутатів Ляшка від Ген­прокуратури.
Зазначимо: ще 25 серпня Олег Ляшко говорив, що з коаліції не вийде в будь-якому випадку. “Добровільно ми самі з коаліції не вийдемо, навіть якщо нас виноситимуть звідти вперед ногами”, – запевняв голова фракції.
Однак парламентська коаліція продовжить своє існування і без радикалів. Після демаршу Ляшка в провладної більшості залишається 277 багнетів. “Самопоміч” і “Батьківщина”, з якими виникли розбіжності при голосуванні за зміни до Конституції щодо децентралізації, поки не збираються покидати більшість.
Прокоментували подальше існування коаліції і в “Самопомочі”. “Я думаю, що зможемо на Раді коаліції обговорити питання необхідності перепідписання коаліційної угоди, але, наскільки я пам'ятаю, регламент коаліції не зобов'язує це робити”, – сказала віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.
Утім  вихід радикалів із більшості – симптом глибокої коаліційної кризи в Україні. Парламентарям і Президентові потрібно вміти домовлятися між собою, а не спричиняти міжусобні сутички. Якщо порозуміння між ними не буде, то вихід Радикальної партії стане тільки першим етапом розпаду проєвропейської коаліції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8048 / 1.53MB / SQL:{query_count}