На щиті чи зі щитом?

Сьогодні у парламенті розглядатимуть недовіру уряду

Сьогодні у парламенті розглядатимуть недовіру уряду

Учорашня погоджувальна рада фракцій у парламенті закінчилася стандартним скандалом. Політики не могли визначити, чого вони більше хочуть - заслухати звіт уряду чи одразу ж проголосувати за резолюцію про недовіру.

Утім, як виявилося, уряд сам проситься, аби депутати розглянули питання довіри чи недовіри.

"Уряд звертається з проханням розглянути питання "щодо резолюції недовіри" завтра (у вівторок) на вечірньому засіданні. Уряд мотивує це тим, що дане питання вже перезріло", - сказав міністр Кабінету Мі­ністрів Петро Крупко. За словами лідера фракції БЮТ Івана Кириленка, голосування з цього питання покаже, "чи існує в парламенті коаліція".

"Головне дійство по цьому проекту (резолюції недовіри) - це голосування в залі. Якщо є позитивне голосування по резолюції, то хай буде нова коаліція", - сказав він.

Голова Верховної Ради Воло­димир Литвин від такої ініціативи не в захопленні. Відставку уряду він називає недоцільною і несвоєчасною. "Сьогодні не треба приймати це рішення", - сказав він. Литвин зазначив, що ВР має право розглядати подібні рішення, але це недоцільно в ситуації, "коли немає бачення того, як рухатися далі". На його думку, від­ставка уряду має бути пов'язана з формуванням нового формату парламентської коаліції. Стосовно ж пропозиції Юлії Тимошенко увійти в Кабмін людям від Блоку Литвина, то спікер зазначив, що його однопартійці не зраділи від такої пропозиції, "з огляду на велику кількість проблем".

Партія регіонів раніше висловила свою позицію щодо відставки Кабміну - на думку біло-блакитних, у відставку треба відправляти одночасно і уряд, і Президента. Тепер же лідер ПР Віктор Янукович заявив, що саме з голосування про недовіру уряду має розпочатися нова сесія парламенту.

За його словами, необхідно "почути правду від прем'єр-міністра України" про стан справ в економічній та соціальній сферах. Янукович зазначив, що днями громадяни могли бачити "черговий спектакль Президента України і прем'єр-міністра України" щодо ситуації в державі. На його думку, "це посміховисько терпіти дуже важко".

"Ці дві людини намагаються 47 мільйонів українців тримати за дурнів, і це вже набридло", - додав лідер фракції Партії регіонів.

Відтак у цьому питанні торги вестимуться лише за голоси фракції КПУ, яка або підтримає, або не підтримає недовіру уряду. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8834 / 1.54MB / SQL:{query_count}