Не домовились…

Сьогодні позачергового засідання парламенту не буде. Депутати зберуться лише наступного тижня

фото: wikimedia.org
Парламентарям катастрофічно бракує часу для ухвалення важливих рішень. Однак особисті амбіції представників різних фракцій коаліції беруть гору, і вони далі не поспішають.
Цього тижня збиралась рада коаліції, щоб домовитись про позачергове засідання ВРУ на 9 липня. І якщо спочатку з’являлись повідомлення від нардепів про те, що воно нині відбудеться, то врешті-решт результат виявився нульовим.
“Після додаткових консультацій з фракціями вирішили все ж розглянути всі важливі питання під час наступного пленарного тижня, а цього тижня зосередитись на відпрацюванні в коаліції узгоджених позицій з усіх актуальних на сьогодні питань”, – пояснив на своїй сторінці у Facebook спікер Володимир Гройсман уже в ніч на 8 липня.
А ще за кілька годин до цього повідомлення він був переконаний, що парламентарі стали на шлях “якісної роботи” і відчувають “спільну відповідальність”.
Зазначимо, що на позачерговому засіданні депутати повинні були вирішувати питання закону про місцеві вибори – розглядати правки до законопроекту “Попова – Денисенка” чи провалювати і залишати чинні “правила гри”.
Окрім цього, важливими є низка законопроектів, необхідних для подальшої співпраці з МВФ. А ще законопроекти, які стосуються децентралізації адмінпослуг і реформи правоохоронної системи. Але, як виявилось, у коаліційних фракціях були різні погляди навіть щодо порядку денного.
Так, зокрема,  три менші фракції коаліції (“Батьківщина”, Радикальна партія і “Самопоміч”) наполягали на розгляді проекту про скасування 15% податку на пенсії працюючим пенсіонерам. При цьому вимога була такою, що це питання розглядається першим, а вже далі – питання місцевих виборів та інші законопроекти. І цікаво, що, зі слів лідера Радикальної партії Олега Ляшка, переглядати закон про валютні кредити не планувалось, бо щодо нього не було спільної позиції усіх фракцій. Неважко здогадатись, хто саме був проти скасування скандального закону.
Щораз чіткіше проглядається розвал нинішньої коаліції. І те, що їй не вдалося домовитися про позачергове засідання, є ще одним доказом цього.
“Позачергове засідання Ради в четвер не відбудеться. Причина – бажання популістів нав’язати свій порядок денний. Якщо збиратися для того, щоб прийняти ще один пакет божевільних законів замість закону про вибори і законів з пакета МВФ, тоді краще взагалі не збиратися. Наслідки популістського шабашу в минулий четвер досі відчувають як фінансисти всередині країни, так і зарубіжні друзі України”, – написав на своїй сторінці у Facebook нардеп від “БПП” Сергій Лещенко.
Але в деяких фракцій зовсім інша позиція. Зокрема, Олег Ляшко назвав скасування позачергового засідання “кулуарним рішенням”. З його слів, учора він мав зустрітися з Петром Порошенком, щоб “серйозно поговорити про майбутнє коаліції, а також про політику влади, яка веде до реваншу банди Януковича”.
Зауважимо, що за останній тиждень представник вже другої фракції заявляє, що треба говорити про долю коаліції. Раніше в “Самопомочі” запевняли, що розглядають питання виходу з більшості. Але важливіше інше: після ухвалення парламентом закону про валютні кредити і Петро Порошенко заявив, що стурбований майбутнім коаліції та парламенту загалом.
А яким може бути це майбутнє? Щораз чіткіше проглядається розвал нинішньої коаліції. І те, що їй не вдалося домовитися про позачергове засідання, є ще одним доказом цього. Гройсман пообіцяв, що депутати не підуть на канікули, але за це рішення ще треба проголосувати в сесійному залі. Тож наступного тижня, коли нардепи таки зберуться для голосувань, ще не відомо, чи зможуть вони зробити це результативно. Окрім зміни календарного плану місцевих виборів, законів для МВФ та інших питань, нардепи вже мали б взятися за зміни до Конституції. На жаль, як і для минулих скликань ВРУ, такі важливі рішення стали для них заручниками політичних торгів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8248 / 1.56MB / SQL:{query_count}