Без паніки!

Відсутність чіткої державної інформаційної політики та необдумані висловлювання “псевдоекспертів” під час війни лише на руку Кремлю

Останніми днями серед ЗМІ та в інтернет-просторі спостерігаються панікерські настрої небувалої сили. Ворог пішов у атаку, бої ведуться по всій лінії, яка розмежовує підконтрольні Україні та російським терористам території. 
Але хіба війна на сході не триває вже близько десяти місяців?! Хіба хтось вірив у “перемир’я”, у те, що російські війська так просто заберуться з Донеччини та Луганщини, прихопивши Захарченка, Плотницького та інших бойовиків-маріонеток?! 
242 дні українські “кіборги” героїчно обороняли термінали Донецького аеропорту. В четвер, 22 січня, з’явилось багато повідомлень про те, що летовище “здали”. От тільки правда дещо інша. 
Утримувати термінали, з яких майже нічого не залишилось, не було сенсу. Про бойову операцію, яку розпочали українські військові ще в неділю, наше командування майже нічого не повідомляло. Тепер із різних джерел відомі деякі подробиці, зокрема про героїзм наших бійців, про прорахунки командування і про ненадійну техніку. “Кіборгам” надійшла підмога, українські сили зуміли навіть на якийсь час відтіснити ворога, проте закріпитись не вдалося.  
Як повідомляв відомий волонтер Георгій Тука, далась взнаки поломка БТРів і танків, тому українські військові змушені були відступити назад – до руїн нового терміналу і викликати вогонь на себе. На жаль, були і жертви, і поранені, і полонені. 20 військовиків вийшли з боїв на території зруйнованих терміналів. А за інформацією журналіста Андрія Цаплієнка, станом на вечір четверга, 22 січня, ще близько 20 залишались в руїнах аеропорту (вони мали можливість відступити, але не відступали).

фото: zn.ua

“Битва за Донецький аеропорт стала черговою болючою поразкою для Путіна. Його найкращі сили так і не змогли взяти його під контроль. Це українські Фермопіли. Наші військові і добровольці, за найскромнішими підрахунками, за 242 дні оборони “перемололи” до тисячі найманців і бійців елітних російських підрозділів. Втрати російського спецназу стали рекордними за всю історію його існування. 
Ця битва в майбутньому стане одним із найважливіших моментів в історії українських Збройних сил. А захисники аеропорту вже за життя стали легендарними. Донецький  аеропорт залишиться не тільки в історії, але й, що найважливіше, в серцях і пам’яті. Наш назавжди!” – написав на своїй сторінці у Facebook відомий український політтехнолог Тарас Березовець.
Донецький аеропорт залишиться не тільки в історії, але, що найважливіше, в серцях і пам’яті. Наш назавжди!
У Міноборони після операції в аеропорту повідомили про 16 полонених, а 23 січня в РНБО заявили, що з бойовиками вдалося домовитись про звільнення трьох “кіборгів”. Речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко підтвердив, що, незважаючи на втрату нового терміналу в Донецькому аеропорту, сили АТО і далі контролюють частину його інфраструктури. 
“Всі позиції, які ми займали до сьогоднішнього ранку, продовжують утримувати українські військові. Те ж стосується й Донецького аеропорту, який перетворився на поле битви, і одна частина з відповідними будівлями також контролюється українськими військовими”, – заявив він 23 січня. Крім того, українські військові утримують Піски та Авдіївку.
Зауважимо, що у четвер ввечері Петро Порошенко провів нараду із силовиками, на якій обговорив план дій, а також повідомив про захоплення ворожих БТР та БМП, знищення трьох танків противника і двох машин з боєприпасами. 

Треба виграти війну!

фото: rnbo.gov.ua
Потрібно вимагати розслідування, як командування операції в Донецькому аеропорту на чолі з начальником Генштабу Муженком допустило такі її результати. 
Але навряд чи українським телеканалам варто демонструвати те, як бойовики провели українських полонених вулицями Донецька… 
Очевидно, російські маріонетки влаштовують такі акції виключно з метою підірвати бойовий дух наших військових, посилити паніку в нашому тилу, аби зірвати мобілізацію, що триває. Ні бойовики, ні російські канали не повідомляють про справжні втрати серед так званих ополченців, тим паче нічого не говорять про втрати серед регулярних військ РФ.
Натомість українські ЗМІ впродовж війни докладно описують позиції українських військових на Донбасі. А тепер аж надто мусолять тему “втрати аеропорту”.
Заклики “всьопропало”, “нічогонезмінилося” – це саме те, чого хоче ворог
У нинішній ситуації, навпаки, потрібно зберігати спокій та бути готовими й далі протистояти російській агресії. До цього закликає й професор кафедри політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань. У своєму блозі на “Українській  правді” він серед іншого пише: “Путін хоче перемогти нас в інформаційній війні і для цього використовує нашу ж свободу слова. Так завжди воюють диктатори проти демократій. 
Він буде намагатися нас пересварити і посіяти зневіру. Тому не поширюймо заклики проти мобілізації. Деякі ЗМІ ретранслюють такі висловлювання окремих політиків  та “експертів”, які критикують “не ту” форму повісток. Ведучі та редактори повинні пам’ятати, що в нас – війна!!!
Не тільки критикуймо владу і військових, а й говорімо про те, чого ми досягли за рік: збалансована конституційна система, свобода слова (спробували б деякі покритикувати Януковича так, як вони “сміливо” критикують тепер владу), створення Антикорупційного бюро, податок ЄСВ скорочується із 40% до 16%(!) – це виведе економіку з тіні. Про все це треба говорити. Заклики “всьопропало”, “нічогонезмінилося” – це саме те, чого хоче ворог”.
Експерт наголошує на тому, що “відступ може бути тимчасовим – треба виграти війну”. 

Перешкодити плану Кремля

фото: rnbo.gov.ua 
За останні тижні перемовини у Мінську й Берліні зайшли в глухий кут, зустріч очільників держав “нормандського формату” в Астані взагалі не відбулась. 
Як повідомляв український міністр закордонних справ Павло Клімкін, 21 січня вдалось домовитись лише про те, що незабаром має зібратись тристороння контактна група і обговорити питання відведення важкого озброєння з лінії зіткнення. “Але інші пункти в Мінську РФ обговорювати не хоче. Це так не працює. Ще РФ обіцяє поговорити з терористами. По суті, поговорити сама з собою”, – написав Клімкін у Twitter.
А тим часом бойовики з “ДНР” вже заявили, що перемир’я більше не буде. Такі заяви направлені на те, щоби посилити напругу. Терористи без російської армії – ніщо, українська армія могла ще наприкінці літа вщент розбити захарченків, гіркіних, моторол, плотницьких. Активна підмога армії РФ врятувала їх тоді і нині дозволяє кидатись погрозами.
Нинішню активізацію російської армії на Донбасі можна пояснити тим, що Путін шукає козирі, він хоче, аби Україна та Захід розглядали виключно його вимоги у перемовинах. А бажання Кремля відомі…
Українській влада повинна вести боротьбу на всіх фронтах – інформаційному, дипломатичному, справжньому – в Донбасі
Як зазначає вже згаданий політтехнолог Тарас Березовець, це визнання “ДНР/ЛНР” особливими суб’єктами в складі України, визнання анексії Криму, скасування санкцій з боку Заходу. Для реалізації свого плану господарю Кремля потрібна демонстрація сили. Путін хоче завдати значного удару українській армії, аби Порошенко і Захід пішли на його вимоги. Відповідно кожна перемога нашої армії перешкоджає планам російського президента. Водночас експерт додає, що нині не йдеться про просування в глиб України. 
фото: rnbo.gov.ua 
Тут зауважимо, що і Путін, і його маріонетки й далі наполягають на тому, що саме Київ дав наказ відновити активні бойові дії. Окрім цього, бойовики знову обстрілюють мирних жителів Донбасу, звинувачуючи в цьому сили АТО. Провокації та брехня – традиційна політика Кремля для досягнення своїх цілей.
Тож українська влада повинна вести боротьбу на всіх фронтах – інформаційному, дипломатичному, справжньому – в Донбасі. Неодноразово представники нашої влади заявляли про те, що навіть відносне перемир’я дало змогу переозброїти армію і підвищити її боєздатність. Українські військові тривалий час були в жорстких рамках оголошеного Президентом Порошенком “режиму припинення вогню”, але тепер наше командування, надіємось, навчене прикрим досвідом,  просто змушене приймати своєчасні рішення, реагуючи на дії ворога. 
Велику роль у розвитку ситуації в Донбасі відіграватиме й те, наскільки жорстко Захід зреагує на відновлення активних дій. Поки в ЄС повторюють мантру про те, що санкції проти Росії діють, обговорювати їх посилення збираються аж у березні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7600 / 1.63MB / SQL:{query_count}