Гарні слова, великі цифри…

Президент обіцяє, що в 2020 році Україна буде готова подати заявку на членство в ЄС

фото: facebook.com/sodel.vlad
Нарешті уперше за 100 днів своєї каденції Президент Петро Порошенко провів велику прес-конференцію за участі не лише вибраних центральних каналів, а й представників регіональних ЗМІ. 
Багато говорив, багато обіцяв, презентуючи “Стратегію реформ – 2020”. Як завжди, було багато пафосу, помпезності. З чим не посперечаєшся, то це з тим, що до підготовки промов команда гаранта підходить серйозно. 
“Мета наших амбітних реформ – досягти європейських стандартів життя і підготуватися до того, щоб у двадцятому році подати заявку на членство в ЄС. Наша революція перемогла із запізненням на кілька століть, і у нас є лише кілька років, щоб подолати це критичне відставання”, – заявив Петро Олексійович.
Зі слів Президента, в “Стратегії реформ – 2020” містяться три напрямки, які мали б наблизити Україну до європейських стандартів: сталий розвиток, безпека держави та соціальна відповідальність.

Гарант обіцяє

Загалом стратегія Президента включає 60 реформ та спеціальних програм, які мають бути системними і запускатись майже одночасно. 
Порошенко назвав пріоритетними антикорупційну реформу, оновлення влади та бюрократичного апарату, судову реформу, реформу правоохоронних органів, децентралізацію та реформу державного управління, податкову реформу, дерегуляцію і розвиток підприємництва, реформу системи безпеки та оборони. І додав до них  дві спеціальні програми – енергонезалежність України та подальшу популяризацію України в світі. А найважливішою реформою глава держави назвав судову.
“Судову реформу можна вважати свого роду перед­реформою, як і зміни в сфері держуправління. Вся державна машина підлаштована зараз під корупційні інтереси. Такий у неї “тюнинг”. І влада останніми десятиліттями комплектувалася за принципом негативного відбору. Не за професійними якостями шукали фахівців, а призначали своїх. І в результаті досягли руйнівного поєднання корупційності, непрофесіоналізму і безвідповідальності. В нинішньому стані бюрократія є непереборною перешкодою для реформ. В чому-чому, а саме в цьому вона консолідована, активна й винахідлива!” – наголосив Президент.
Звучить гарно, от тільки це те, чого потребувала Україна ще з 1991 року… Кожна влада обіцяла покращення, але нічого не робила. Порошенко ж заявив, що українці вже втомились від передвиборчого популізму, тому тепер має бути створена Національна рада реформ, а до державної служби залучатимуть представників приватного сектору. Також Петро Олексійович зауважив, що позачергові парламентські вибори призначені саме для того, аби зрушити реформи з місця. 
Пакет законопроектів для старту пріоритетних реформ мають підготувати до відкриття першого засідання новообраної Верховної Ради
“Собі особисто, мозковому центру реформ у Адміністрації Президента, в Кабінеті Міністрів ставлю завдання: пакет законопроектів для старту пріоритетних реформ підготувати до відкриття першого засідання новообраної Верховної Ради. А від старого парламенту, до речі, вже 14 жовтня категорично вимагатиму ухвалення закону про Національне антикорупційне бюро”, – заявив Порошенко.
Загалом, відповідно до президентської стратегії, частка ВВП на душу населення до 2020 року повинна зрости в чотири рази – до 16 тис. дол. Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну також має збільшитись до 40 млрд дол. При цьому через трохи більше ніж п’ять років Україна мала б витрачати на оборону до 5% ВВП.

Читайте також:
Віталій Бала, директор Агентства моделювання ситуацій, – про дочасні парламентські вибори – 2014 та чому політика є професією
Що ж, поживемо – побачимо, як наш гарант вміє дотримувати слова. Водночас скепсису нині багато. “Тепер вже остаточно зрозуміло, що Адміністрація Президента перетворилась на піар-агенцію та вибрала пріоритетом для роботи створення віртуальної реальності “ефективного Президента, миролюбця, реформатора”. 
Так, більшість у захваті від цієї прес-конференції, але говорити та обіцяти не означає робити та діяти. Пригадайте чудову інавгураційну промову. Щось після цього було зроблено? Не менш хорошою була й промова на військовому параді в День Незалежності. Щось було зроблено? Чудова промова у США. Це нам помогло? Нам відмовили в особливому партнерстві. Говоримо одне, а робимо інше. Хто нам дасть зброю, якщо наш Президент “миротворець”? Відповідь очевидна, а ми навіть від ковдр відмовились… А вже осінь… Висновок сумний: на зміст ніхто не звертає уваги – всі захопились формою. Це ж не шоу! Хочуть робити шоу, нехай ідуть в шоу-бізнес! Уже не буду говорити про фактичну бездіяльність та безвідповідальність перед громадянами. Таких прикладів за 100 днів президентства достатньо, на жаль”, – написав на своїй сторінці у Facebook директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

Гарант виправдовується

На прес-конференції Петро Порошенко відповідав і на не дуже зручні запитання. Окрім іншого, розповів, що йому не соромно за виборчий список своєї партії. А коли його запитали про балотування сина в “мажоритарці”, почав розповідати, що син з ним не радився. Ось так…
Здивувало й те, що зі слів Порошенка, Україні не потрібна зброя з-за закордону, як, зрештою,  і воєнний стан. Не обійшлося без запитання про погрози Путіна.
“Я нічого не боюсь і ніколи нічого не боявся. Додаткових сил мені додає те, що я представляю державу з дуже сильним народом. Я уявити собі не можу, щоб під час розмови мені хтось погрожував. Теоретично можуть бути спроби тиску, але цього ми не допустимо. Ці спроби будуть безрезультатними”, – запевнив він і сказав що саме зараз готується зустріч із Путіним, яка може відбутись впродовж трьох тижнів (попередні домовленості начебто вже є) як у двосторонньому, так і в багатосторонньому форматі. Зауважимо, що помічник Путіна Ушаков учора в ЗМІ також заявив про підготовку такої зустрічі в “нормандському форматі”, але конкретні дати ще не відомі.
22% українців повною мірою довіряють Порошенкові. Ще 46% опитаних довіряють деякою мірою, 12% – радше не довіряють, 12% – повністю не довіряють
Окрім цього, Порошенкові знову довелось виправдовуватись за скандальний закон про особливе самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. “Ніякого закону про спеціальний статус Донбасу не існує. Це вигадки опонентів або закордону. Є закон про особливий режим місцевого самоврядування, бо ніколи державні функції Україна не делегуватиме. Спеціальний режим місцевого самоврядування є  частиною реформ, ніякого делегування функцій призначати прокурора не буде. Прокурорів призначатимуть в центрі, і тільки погоджуватися вони будуть з місцевою владою. Те ж стосується і народної міліції – вона діятиме в рамках закону про міліцію. Питання територіальної цілісності, незалежності взагалі ніким ніколи не можуть бути виставлені на торги”, – сказав Порошенко.
Президент відповідав на різні запитання, намагався бути переконливим. Який від цього буде результат, покажуть і позачергові парламентські вибори, що відбудуться 26 жовтня. Побачимо, як українці підтримають його партію. Адже розуміємо, що без “своєї” Ради і уряду Президент не зможе втілювати жодної стратегії. 
А насамкінець зауважимо, що, відповідно до опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) і Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) з 5 по 13 вересня (1613 респондентів у всіх регіонах України, крім анексованого Криму, в Донецькій та Луганській областях.), 22% опитаних повною мірою довіряють Порошенкові, якому, до речі, вчора виповнилось 49. Ще 46% опитаних довіряють деякою мірою, 12% – радше не довіряють, 12% – повністю не довіряють і 8% не змогли відповісти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7791 / 1.61MB / SQL:{query_count}