ПП “Адміністрація Президента”

Команду Порошенка формують нові “любі друзі”: бізнес-партнери, перекинчики і просто пристосуванці… Країна очікує від них ефективного менеджменту

фото: facebook.com/ProgramaPoroshenka
Потрібно говорити відверто: перші призначення нового українського Президента Петра Порошенка були прогнозованими, але не зовсім такими, якими їх могли очікувати ми. А головне, мали право очікувати. Якщо нові підходи Президента виправдають себе, то про причетність його оточення до великого бізнесу, зв’язки із Черновецьким та деякі інші моменти суспільство швидко забуде. 
Але оновлена Адміністрація Президента одразу почала радше скидатися на бізнес-корпорацію. Можна багато говорити про те, що не варто критикувати Порошенка із перших же днів, але з іншого боку із такими кроками його “медовий місяць” з країною може не витримати і ста днів. 
Не забуваймо, Порошенко отримав небачений досі мандат довіри від українців. Звичайно, він повинен просувати своїх людей, щоб втілювати свою передвиборчу програму. А наскільки його команда зможе забезпечити “життя по-новому” покаже час. Це лише початок, тепер очікуємо, зокрема, і на губернаторську чистку по регіонах.
“Пережили донецьких, переживемо і вінницьких… Я б хотів сказати добрі слова щодо останніх призначень до АП, але оскільки їх нема, то просто промовчу”, – написав на своїй сторінці у Faceboоk політтехнолог Тарас Березовець, директор компанії стратегічного консалтингу Berta communications.

Бізнес у владі


новий голова Адміністрації президента Борис Ложкін (фото: facebook.com/ProgramaPoroshenka)
Посаду голови своєї адміністрації Порошенко віддав колишньому партнеру по бізнесу Борису Ложкіну. Останній до минулого року очолював один з найбільших в Україні медіа-холдингів UMH Group, який зрештою продав олігархові від “сім’ї” Курченка. (Щоб закрити цю операцію, Ложкін викупив у Порошенка його частку бізнесу).
Зазначимо, що до цього холдингу входили, зокрема, такі відомі ЗМІ, як журнал “Корреспондент” , журнал “Фокус”, діловий журнал “Forbes-Україна”, “Футбол”, Vogue, українська версія “Известий”, радіо Europa Plus, портал Bigmir та багато інших. За версією російського телеканалу РБК, Борис Ложкін входить у  тридцятку найвпливовіших медіа-керівників СНД. Також Ложкін входить до числа найбагатших українців: журнал “Фокус” у 2013-му оцінив його статки у 126 млн доларів, а “Корреспондент” – у 144 млн. 
Про Ложкіна часто можна почути, що він “друг Росії”, сам він заявляв, що видавати в Україні україномовну пресу невигідно. А ще в нього майже немає серйозного політичного досвіду. Однак експерти зазначають, що АП не повинна бути центром політичного впливу. Тим паче, із значно обрізаними повноваженнями президента.

Команда П


фото: president.gov.ua
Першим заступником Ложкіна став ще чинний нардеп від “Батьківщини” Геннадій Зубко, який став одним із багатьох, хто переметнувся до Порошенка під час передвиборчої кампанії.
Також заступником глави АП став Олег Рафальський, який працював в адміністраціях усіх президентів, починаючи від Кучми. Деякий час він також  був першим заступником керівника секретаріату парламентської фракції Партії регіонів.
Потрібно зауважити, що Порошенко відновив посаду першого помічника президента, на яку призначив Юрія Оніщенка (останні два роки працював послом України в Норвегії). Та чи не найодіознішим із перших призначень Порошенка став Сергій Березенко на посаді керівника Державного управління справами. Березенко був одним із тих, хто цього року робив виборчу кампанію Порошенкові, а раніше був “молодим” соратником скандального мера столиці Леоніда Черновецького, і навіть входив до його фракції у Київраді.
Пережили донецьких, переживемо і вінницьких…
“Судячи з перших призначень, Порошенко формує команду “Любі друзі-2”, які забезпечуватимуть йому “теплу ванну”, розказуючи тільки ту інформацію, яку він хоче чути. Але після такої теплої ванни швидко може бути холодний душ… Березенко – це племінник Анатолія Матвієнка, представник “вінницького клану”, з яким Порошенку лише зручно працювати. Якщо він вчасно не зрозуміє цю тонку грань спів­праці з комфортними людьми, то для нього може все дуже швидко скінчитись”, – так коментує президентські призначення Віктор Таран, директор Центру політичних студій та аналітики, передає “Німецька хвиля”.
Насправді серед перших призначень Порошенка якісно вирізняється відомий журналіст “5 каналу” Святослав Цеголко на посаді прес-секретаря президента. З одного боку Цеголко працював на каналі Порошенка і звичайно ж є “своїм”, з іншого – його професіоналізм сумнівів не викликає.
“Прийняв пропозицію Президента як виклик. Я хочу й надалі допомагати Україні. Думаю, на новій роботі зможу навіть більше. Свою місію бачу у підтриманні максимальної відкритості і прозорості роботи Президента. Думаю, працювати з Петром Порошенком буде легко. Адже він має дружні стосунки з багатьма журналістами, не втікає від них і добре говорить. Зокрема й англійською”, – написав Цеголко на своїй сторінці у Facebook.
Тепер нам залишається лише чекати на результати роботи такої команди Порошенка, а також на нові призначення…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7748 / 1.58MB / SQL:{query_count}