Без права на пам’ять

Кримські татари вимагають від російської влади припинити дискримінацію їхнього народу на півострові. Тим часом Росія все більше ізолює Крим

фото: krymr.org
Росія день за днем переносить свою реальність в анексований Крим: суцільні заборони, право боротьби з будь-яким інакодумством... А головне, що роблять наші північно-східні сусіди на всіх захоплених землях – борються з корінними народами.
Цього року російська влада Криму в особі кремлівського ставленика (Гобліна) Сергія Аксьонова вирішила заборонити кримським татарам проводити жалобні заходи до 70-их роковин депортації. Меджліс був змушений відмовитися від масових акцій у центрі Сімферополя, але провів їх у місцях компактного проживання свого народу. 
Зокрема, у Сімферополі вшанування пам’яті в неділю відбулося біля мечеті в кримськотатарському мікрорайоні Ак-Мечеть. Центральна ж площа Леніна міста ще зі суботи була оточена бійцями ОМОНу, які проводили там “навчання”.
Загалом же потрібно зазначити, що в День пам’яті і скорботи центр Сімферополя був заповнений поліцейськими автозаками, а російські військові вертольоти кружляли під час мітингів у Бахчисараї.
За інформацією Дмитра Тимчука, керівника Центру військово-політичних досліджень і координатора групи “Інформаційний опір”, по всьому Криму в траурних заходах взяли участь майже 60 тисяч людей. 

Захистити права

А на траурному мітингу в Сімферополі Меджліс поширив резолюцію, у якій вимагає захисту своїх прав. 
“Республіці Крим необхідно надати статус національно-територіальної автономії “для реалізації права кримських татар на самовизначення на своїй історичній території’. Ми вимагаємо негайного припинення дискримінації та репресій щодо кримських татар за їх політичними, національними й релігійними уподобаннями. Вимагаємо відновити історичні назви, які зазнали змін після депортації кримських татар, ухвалити закони, які гарантуватимуть їх представництво в органах влади Криму, а також визнати Курултай і Меджліс представницькими органами корінного народу Криму”, – зазначено в резолюції кримськотатарського народу.
Зазначимо, що в цьому документі є заклик до усіх демократичних сил, урядів, парламентів і міжнародних організацій “виступити гарантами відновлення прав кримськотатарського народу та його розвитку на своїй батьківщині”. 
Зауважимо, що лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, якому Росія заборонила в’їзд на територію Криму, взяв участь у жалобних заходах у Києві. Він не поїхав на півострів, аби не провокувати сутички.

Ізоляція півострова

Також потрібно зауважити, що Аксьонов уже заявив про те, що квоти для кримських татар й інших національностей в органах влади Криму вводити не планують. 
“Представницькі органи кримських татар – Курултай і Меджліс – повинні ще пройти офіційну реєстрацію. Тільки у випадку офіційної реєстрації і відкритого бажання представників кримських татар йти назустріч у влади будуть підстави працювати й взаємодіяти з організаціями, які стануть легітимними”, – заявив Аксьонов, повідомляє сайт “Крим. Коментарі”.
Зазначимо, що не лише кримські татари, а й усі жителі півострова нині вже відчувають, як це – жити в складі Росії. Про проблеми з водою йшлося вже давно. До речі, учора стало відомо, що некваліфіковані працівники зруйнували в Криму споруди Північно-Кримського каналу, намагаючись незаконно забирати воду. Про це повідомив губернатор Херсонщини Юрій Одарченко. 
А от із 17 травня кримська влада не пропустила на півострів жодної машини з українськими продуктами: так прокремлівська влада намагається ще більше ізолювати Крим від материкової України. На потреби жителів Криму в Кремлі не зважають... Варто нагадати: Аксьонов обіцяв, що кримці проходитимуть військову службу на півострові. Та нещодавно група “Інформаційний опір” повідомила, що володіє інформацією про те, що ті військові, які зрадили Україну й перейшли під прапор РФ, служитимуть у Дагестані, а молодих призов­ників планують перекидати на Далекий Схід.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7963 / 1.56MB / SQL:{query_count}