КВУ не стежитиме за референдумом у Криму


фото: Reuters
Комітет виборців України (КВУ) не вестиме спостереження за голосуванням на референдумі в Криму, оскільки порядок його організації, проведення і визначення результатів не мають нічого спільного з процесом легітимного й об’єктивного волевиявлення кримчан. Про це заявив голова кримського відділення КВУ Андрій Крисько.
Він також повідомив, що Комітет виборців України закликав народних депутатів, обраних у мажоритарних округах Криму, застосувати всі свої політичні, управлінські й особисті можливості для того, щоб перешкодити організації і проведенню референдуму на території своїх округів, інформує Радіо Свобода.
“У народних депутатів України є можливості провести роз’яснювальну роботу з керівниками місцевих органів влади у Криму і переконати їх не брати участі у цьому незаконному дійстві. Чим більше населених пунктів проігнорує витівку з проведенням “надшвидкісного” референдуму, тим не переконливішими виглядатимуть його результати, які вже давно визначені кимось”, – каже Андрій Крисько.
Комітет виборців України – громадська організація, головним завданням діяльності якої є спостереження за ходом виборчих кампаній, підтримання взаємозв’язків між виборцями та органами влади, захист виборчих прав громадян. КВУ створено на початку 1994 року. На сьогодні відділення організації працюють у 24 областях, АР Крим, містах Києві та Севастополі та в понад 200 районах України.
Нагадаємо, референдум у Криму має відбутися 16 березня. Відповідну “постанову” Верховна Рада АРК прийняла 6 березня. На голосування винесено два питання: “Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта РФ?” і “Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?”.
Водночас в.о. президента України Олександр Турчинов підписав указ, яким припинив дію цієї постанови. Самопроголошена влада Криму однак має намір провести референдум. Центральна влада України і міжнародне співтовариство заявили про незаконність референдуму. Крім того, законність кримського референдуму розглядає Конституційний Суд України. А 14 березня Венеціанська комісія має оприлюднити своє рішення щодо референдуму.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8261 / 1.53MB / SQL:{query_count}