“Щоб відбулись вибори, Янукович має піти у відставку”

Про це наголошує виконавчий директор Комітету виборців України на Львівщині Оксана Дащаківська

Підставою для дострокових виборів президента є особиста заява, імпічмент або смерть. Це передбачає Конституція України. Оголосити дострокові вибори і написати заяву – дві різні речі. Про це вчора наголосила виконавчий директор Комітету виборців України на Львівщині Оксана Дащаківська.

Оксана Дащаківська сказала zaxid.net, що підставою для проведення прозачергових виборів має бути заява Януковича про відставку.

З її слів, закону “Про вибори президента України” передбачають позачергові вибори, якщо президент особисто подає заяву про свою відставку на засіданні Верховної Ради; у разі опублікування рішення ВРУ про підтвердження неможливості виконання президентом повноважень за станом здоров’я; опублікування рішення ВРУ про усунення президента з поста в порядку імпічменту; прийняття постанови парламенту про призначення позачергових виборів у зв’язку із смертю президента.

“Процедура імпічменту не прописана і потребує додаткового законодавчого уточнення, а значить фактично не можлива на нинішній день. То фактично єдиним механізмом для оголошення дострокових виборів президента є його особиста заява. Чи буде добра воля Януковича, залишається відкритим питанням. Залишається надіятися на європейських міністрів, які виступають гарантами укладених домовленостей”, – сказала Оксана Дащаківська.

З її слів, при поверненні до Конституції України 2004 року, у випадку заяви про складання повноважень виконувачем обов’язків президента буде спікер Верховної Ради. За наразі чинним варіантом Основного закону в. о. президента є прем’єр. Щодо повернення Конституції 2004 року, додала експерт, воно означає також повернення імперативного мандату (норма, що дає змогу відкликати депутатів у разі невиконання ними обіцянок, даних виборцям).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9150 / 1.53MB / SQL:{query_count}