Чи була таємна зустріч?

Андрій Клюєв міг приїжджати до Юлії Тимошенко, щоб обговорити нагальні політичні питання

фото: PHL
Новина про те, що голова Адміністрації Президента Андрій Клюєв минулого тижня начебто зустрічався у харківській лікарні з Юлією Тимошенко, сколихнула український політикум. 
Першим цього тижня про таку зустріч повідомило видання “Комерсант-Україна” з посиланням на свої джерела серед опозиційних депутатів. Пізніше уже Соня Кошкіна, шеф-редактор інтернет-видання “Лівий берег”, у соцмережі Facebook написала, що вона також отримала інформацію про зустріч Клюєва і Тимошенко. 
При цьому зауважимо, що й адвокат Тимошенко Олександр Плахотнюк, і начальник Качанівської виправної колонії Ігор Колпащиков (леді Ю у лікарні перебуває під охороною) спростували факт зустрічі. Так зробив і прес-секретар Клюєва Артем Петренко. А в “Батьківщині” взагалі назвали такі повідомлення інформаційною “качкою”. Загалом і опозиційні, і провладні депутати кажуть, що нічого про зустріч Клюєва з леді Ю не чули. Але те, що вони нічого не чули, не означає, що такого факту не було. Комусь було вигідно “злити” ці відомості в інформаційний простір. Тож відповідь на запитання, чи відбулася насправді ця таємна зустріч, нині цікавить багатьох. Поки залишається лише вірити чи не вірити у вже розповсюджену інформацію. 
А про що, власне, повідомляли ЗМІ? За інформацією видання “Комерсант-Україна”, Клюєв обговорював з Тимошенко вихід з політичної кризи. Для цього в парламенті начебто може бути створена широка коаліція з Партії регіонів і “Батьківщини”. Окрім цього, партія леді Ю мала би погодитись на участь у формуванні нового уряду, а Арсеній Яценюк – навіть стати прем’єр-міністром. Також Клюєв начебто пообіцяв Тимошенко, що в Україні відбудеться конституційна реформа, а сама леді Ю вийде на волю.   
Своєю чергою Соня Кошкіна повідомила, що минулого тижня під час візиту в Україну Вікторія Нуланд, заступник держсекретаря США, на зустрічі з доволі широким колом учасників розповіла: “Нам відомо, що пані Тимо­шенко напряму спілкується з паном Клюєвим у своїй лікарняній палаті”. “Вважаю, що посилання на Нуланд – аргумент більш ніж вагомий. Це для тих, кого зазвичай називають Фомою невіруючим”, – зазначила вже сама Кошкіна.
Журналістка також повідомила, що у Клюєва і Тимо­шенко була як мінімум одна зустріч, а ще були телефонні розмови. “Навіщо і чому? Так усе просто насправді! Якщо Віктор Янукович дійсно хоче якось “розрулювати” ситуацію, єдина людина, з якою він дійсно може говорити і яка здатна своїм авторитетом задавити “трійку”, – Юлія Володимирівна Тимошенко. Наступне питання: хто з Партії регіонів досить авторитетний, відносно самостійний у прийнятті рішень і досить добре знайомий з Тимошенко, щоб вести настільки делікатні переговори? Андрій Петрович Клюєв! Іншої відповіді бути не може. Так вони і зустрілися”, – написала Кошкіна.
Вона також заявила, що скандальний лист Юлії Ти­мо­шенко до фракції “Батьківщина” з вимогою відмовитися від Конституції 2004 року, вийти з усіх перемовин і готуватися до президентських виборів з’явився саме після її зустрічі з Андрієм Клюєвим. І начебто інформація про зустріч Клюєва з Тимошенко в Кошкіної була ще до цього листа, а його поява стала лише візуальним її  підтвердженням.
Тож тепер нам начебто потрібно очікувати, чи підтвердиться інформація і чи втілюватимуться описані домовленості. Зокрема, чи буде широка коаліція у ВРУ. Зрештою, ця тема ненова, і у 2009 союз між тодішнім БЮТом і ПР майже реалізувався у парламенті. А нині не потрібно відкидати і таку можливість, що “злита” інформація прикриває і якісь інші домовленості, які могли бути досягнуті між Клюєвим і Тимошенко. 
 Тимошенко хоче дебатувати з Януковичем                        
Як повідомляє прес-служба “Батькіщини”, леді Ю готова вийти на публічні дебати з Віктором Януковичем стосовно ситуації в країні. “Я звертаюся до Віктора Януковича: якщо він хоче публічних дебатів – я готова до повноцінної дискусії про тактичні і стратегічні кроки для виведення України з кризи. Зокрема, дебати можуть відбутися в режимі відеоконференції, обладнання для якої встановлене у моїй тюремній палаті в лікарні у Харкові”, – заявила Тимошенко. 
Нагадаємо, що раніше на дебати один одного викликали Янукович і Кличко. Президент хотів провести їх на одному із загальнонаціональних телеканалів, а лідер УДАРу у відповідь запросив Януковича подебатувати на сцені Майдану. Уже після цього Кличко заявив, що готовий до теледебатів із Януковичем, якщо той подасть у відставку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7633 / 1.57MB / SQL:{query_count}