Геополітична гра

На шляху з Китаю Віктор Янукович зустрівся з Володимиром Путіним у Сочі. Поки сотні тисяч мітингувальників вимагають відставки керівництва держави, український Президент і далі прогинається під господаря Кремля

фото: прес-служба Президента України
Чергову напівтаємну зустріч провели президенти України та Росії вчора. Про неї прес-служба українського гаранта без подробиць повідомила лише, що та відбулась і що Янукович із Путіним обговорили питання торговельно-економічного співробітництва в різних галузях економіки та підготовки майбутнього договору про стратегічне партнерство. 
Та навіть ця скупа інформація засвідчила, що український гарант збирається і далі прогинатись під господаря Кремля. І це в той час, коли головний Майдан країни в барикадах, а на вулицях Києва й інших українських міст сотні тисяч мітингувальників виступають за європейський вектор розвитку своєї держави, відставку Президента, Кабміну та дострокові парламентські вибори.

По гроші – до Росії


фото: Reuters
Загалом нинішня поведінка Віктора Януковича виглядає, м’яко кажучи, дивною. Хоча нині ще саме він є першою особою країни, український гарант усіляко намагається зняти з себе відповідальність за кривавий розгін Майдану. А після всіх подій, що сталися, він дав лише нерозбірливе інтерв’ю телеканалам і спокійно вирушив до Китаю шукати гроші. Влада вже похвалилася, що Китай може інвестувати в Україну вісім мільярдів доларів. Та всі ми знаємо непомірні апетити Януковича і Ко: від ЄС за підписання Угоди про асоціацію нинішня влада хотіла отримати (!) 160 млрд євро.
Зрозуміло, що таких грошей Віктор Янукович ні від кого не отримає, тим паче від Росії. Однак учорашня зустріч нашого гаранта з Путіним свідчить про те, що він і далі торгується з північним сусідом. Нагадаємо, що цього тижня в Москві перебувала українська урядова делегація на чолі з віце-прем’єром Юрієм Бойком. Українська влада дуже швидкими темпами “налагоджує” відносини з північним сусідом.
Також зауважимо, що цього тижня урядова делегація вирушила і до Брюсселя, щоб, як заявив прем’єр Азаров, “продовжити перемовини, які дадуть можливість підписати Угоду про європейську інтеграцію на вигідних для України умовах”. 
Однак, як заявила Майя Косьянчич, представник глави європейської дипломатії Кетрін Ештон, технічне засідання Україна – ЄС відбулось і європейська сторона “продовжує чекати від України пояснень, пов’язаних з окремими положеннями майбутньої імплементації Угоди про асоціацію”.

Безпека понад усе

Зазначимо, цього тижня в Києві проходила 20-та зустріч Ради міністрів країн Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Нагадаємо, що Україна до кінця цього року головує в цій організації.
Раніше повідомлялось, що західні країни можуть не приїхати в Україну після кривавих подій, але на зустріч приїхало 57 державних делегацій. Головною темою, звичайно ж, стали події в Україні. Загалом потрібно зауважити, що міністри закордонних справ західних країн у своїх виступах і коментарях підтримували Євромайдан і нагадували українській владі про основні принципи ОБСЄ. “Насильство з боку правоохоронних органів у суботу – наочний приклад порушення цінностей і принципів ОБСЄ, загальних для усіх нас. Я закликаю Президента й уряд країни до забезпечення свободи вираження думки, зібрань, захисту цінностей і основ ОБСЄ”, – заявив Карл Більдт, голова МЗС Швеції.
Також зауважимо, що Ламберто Заннієр, генеральний секретар ОБСЄ, під час зустрічі з главою МЗС України Леонідом Кожарою заявив: Організація з безпеки та співробітництва в Європі готова стати посередником у діалозі між владою та опозицією для виходу з політичної кризи.
“Діяльність ОБСЄ базується на мирному діалозі та пошуку спільного знаменника, незважаючи на різні політичні позиції”, – наголосив Заннієр, інформує “Німецька хвиля”.
Усі представники ОБСЄ наголошували на необхідності мирного розв’язання конфлікту. Додамо, що Янез Ленарчич, директор Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, сказав, що влада легітимно вимагає від мітингувальників звільнити адмінбудівлі в Києві. 
“Така вимога влади цілком відповідає поняттю про прийнятні обмеження свободи зібрань… Це місця, не призначені безпосередньо для здійснення свободи зібрань. Тому вимога влади звільнити будівлі, призначені для якихось інших цілей, на мій погляд, є цілком легітимною”, – заявив Ленарчич. 

Тут Мальта ні до чого

Дуже важливо не забувати, що Віктор Янукович під час засідання Ради міністрів ОБСЄ перебував у Китаї. Мабуть, недаремно він уник прямого контакту з представниками країн ЄС. Аж надто багато питань до нього накопичилось у світової спільноти.
І в цьому контексті доволі цікавим є те, що, як повідомляє прес-служба гаранта, Віктор Янукович скасував свій візит до Мальти, запланований 9-10 грудня. Він начебто планує зосередити увагу на внутрішньополі­тичних питаннях. 
І тут виникає питання: хіба раніше на цьому не потрібно було зосереджувати увагу? А ще, як інформує канал Еспресо.TV з посиланням на свої джерела в українському МЗС, під час цього візиту Янукович міг тет-а-тет зустрітися з представниками Заходу. Якщо це правдива інформація, то скасування візиту означає, що Янукович нині просто відмежовується від ЄС і повністю покладається на Кремль.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7823 / 1.58MB / SQL:{query_count}