“Одіссея” Президента

У Кремлі лише вчора підтвердили, що у вихідні Володимир Путін зустрічався з Віктором Януковичем

фото: holdingnews.com.ua
Як несподівано у суботу на сайті Президента України з’явилась інформація про те, що він удруге за півмісяця відвідає свого російського колегу, так само несподівано Віктор Янукович після цього зник з поля зору… А обговорювати глави держав мали “торговельно-економічні відносини України та Росії напередодні саміту країн Східного партнерства”.
Два дні експерти в обох країнах обговорювали, чи відбулась ця зустріч, чи ні. Ведучий телеканалу “Россия” Дмитро Кисельов навіть заявив в ефірі, що Янукович у Москві так і не з’явився. Однак учора Дмитро Пєсков, прес-секретар президента Росії, підтвердив зустріч глав двох держав, заявивши, що вона таки відбулась у Москві. “У суботу відбувся короткий робочий візит президента України Януковича до Москви, де пройшли його переговори з Путіним. Комплексно обговорювалися торгово-економічні відносини між Росією і Україною”, – сказав він, передають “РИА Новости”.
Тут зазначимо, що Кость Бондаренко, голова правління Інституту української політики, експерт, якого вважають наближеним до влади, на своїй сторінці в соцмережі Facebook у коментарі Державному інформаційному агенству “Укрінформ” зазначив, що зустріч відбулася “десь на території Росії”. А от “РБК-Україна” (із посиланням на своє джерело в Адміністрації Президента) повіломляє, що зустріч Януковича та Путіна проходила на військовій базі в Росії.
Віктор Янукович і далі торгується до останнього як з ЄС, так і з Росією. Тому не виключено, що така таємна зустріч може бути не останньою до саміту у Вільнюсі
Зазначимо, що на офіційних сайтах двох президентів ще станом на вчорашній вечір жодної інформації про перебіг чи результати зустрічі не було. Однак можна зауважити, що російська газета “Ведомости” посилалась на прес-секретаря Януковича Дарку Чепак, інформуючи про факт зустрічі Януковича та Путіна. У цій ситуації зрозуміло, що Віктор Янукович і далі торгується до останнього як з ЄС, так і з Росією. Тому не виключено, що така таємна зустріч може бути не останньою до саміту у Вільнюсі.
Тим часом українські експерти вже висловлюють свої думки стосовно того, що ж міг обіцяти Путін Януковичу. “Нині українська сторона замовчує про візит, адже там обговорювали ті речі, про які неприємно говорити публічно, – можливості непідписання Угоди з ЄС. По-перше, це кредити – українська скарбниця практично порожня, друге – ціна на газ, яка може змінитися в разі підписання або непідписання Угоди, і третє – політичні гарантії”, – зазначив у коментарі “ТВі” Сергій Таран, голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень “Соціовимір”.
Та нині можна лише здогадуватись, про що насправді говорили Путін з Януковичем та чи досягли якихось домовленостей. Однак такі таємні зустрічі дуже легко лягають в основу сценарію зі зривом української євроінтеграції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8436 / 1.54MB / SQL:{query_count}