Депутати працюють абияк

У жовтні парламентарі зареєстрували менше законотворчих ініціатив, аніж у попередні місяці. Здебільшого вони формальні

З огляду на наближення Вільнюського саміту та необхідність вдосконалення українського законодавства, парламентарі мали б приділити цьому більше уваги та працювати інтенсивніше. 
Однак, як свідчить традиційне дослідження Громадянської мережі ОПОРА, за місяць, що минув, депутати ВРУ загалом зареєстрували менше проектів законів та постанов, аніж робили це раніше. 
А найважливіше те, що тематика жовтневих законодавчих ініціатив  прямим чином не стосувалась вимог, які поставив перед нашої країною ЄС для підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі.
“Левова частка документів виражала поточні партійно-політичні інтереси чи програмні засади фракцій та окремих депутатів”, – йдеться в повідомленнi мережі ОПОРА.

Фракційні інтереси

Загалом минулого місяця нардепи зареєстрували 335 проектів нормативно-правових актів (для порівняння, у вересні їх було 342). І, зважаючи на розміри парламентських фракцій, за кількістю поданих  проектів законів та постанов традиційно лідирують представники Партії регіонів – 93 ініціативи. 
У фракції ВО “Батьківщина” їх було 72, КПУ – 30, ВО “Свобода” – 24, УДАР та позафракційні – по 11. Також до цього законотворчого депутатського доробку потрібно додати 94 міжфракційні законопроекти та постанови.

інфографіка ОПОРИ (поглянути ближче)
“Регіонали” у жовтні здебільшого займались фінансового-економічними та господарськими питаннями, зокрема, розподілом коштів Державного бюджету і внесенням змін до Податкового кодексу України. Загалом їхній законотворчий  доробок здебільшого складався із проектів постанов та проектів законів щодо внесення змін у вже існуюче законодавство. Лише 2% ініціатив від ПР – це проекти нових законів.
Щодо жовтневих ініціатив депутатів від “Батьківщини”, то 68% –  це проекти постанов і 32% – проекти законів. Пропозиції стосувались здебільшого процесів господарювання та фінансової сфери. Потрібно зазначити, що велика кількість постанов серед депутатських ініціатив є суто формальними: вони є результатом роботи парламентських комітетів і стосуються відхилиння або направлення на доопрацювання окремих законопроектів. 
Чим більше голів комітетів має фракція, тим більше таких формальних ініціатив є в її доробку. А голови комітетів, які є членами менших фракцій, взагалі можуть забезпечувати левову частку ініціатив від своєї політсили. Зокрема, минулого місяця у доробку фракції КПУ був 21 суто формальний проект постанов. Не забули комуністи і про проекти постанов щодо власних пам’ятних дат.
Своєю чергою серед ініціатив депутатів від “Свободи” 7 проектів постанов та 17 проектів законів про внесення змін до законодавчих актів. Більшість законодавчих ініціатив стосувались економічної сфери і також традиційно пам’ятних дат.
“Ударівці” минулого місяця зареєстрували мало ініціатив, а за тематикою вони стосувались правосуддя та боротьби з корупцією (що є традиційним для цієї фракції) та сфери політики і державного  управління. Для позафракційних депутатів пріоритетними у жовтні були економічна та господарська проблематика. 
А от серед найрезонансніших законопроектів можна назвати ініціативу Анжеліки Лабунської щодо можливості лікування засуджених осіб за кордоном. Саме за цей законопроект закликала голосувати своїх соратників Юлія Тимошенко. А  також у контексті необхідності вирішувати питання леді Ю, цей документ виявився найбільш прийнятним для місії Кокса-Квасневського. 
Щодо міжфракційних ініціатив, то вже традиційно працювали над резонансними політичними законопроектами три опозиційні фракції: ВО “Батьківщина”, УДАР та ВО “Свобода”. Вони спільно пропонували ввести в законодавство поняття “індивідуальна амністія” та розширити повноваження Верховного Суду України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7646 / 1.55MB / SQL:{query_count}