Розрахувались за веб-камери

Парламентарі виділили 50 мільйонів гривень на вибори у п’яти проблемних округах, але 11 мільйонів із них доведеться віддати за торішнє відеоспостереження на дільницях

фото: biznesars.ru
Продовжує знаходити свій відголос чи не найбільша фінансова виборча афера ще з минулого року. Нагадаємо, російська компанія “Сітронікс” за мільярд гривень забезпечила камерами спостереження українські виборчі дільниці. 
Однак  навіть з цими камерами Центрвиборчком не спромігся встановити результати голосування у п’яти округах, тож перевибори  там відбудуться 15 грудня цього року. І якщо раніше повідомлялось, що Кабмін виплатив усі борги російській структурі, то тепер виявилось, що це не так.
На цьому тижні 316 нардепів проголосували за зміни до Держбюджету і  виділення 48,8 мільйонів гривень Центрвиборчкому для проведення повторних виборів в округах №94 (Київська область, центр – місто Обухів), №132 (Миколаївська область, центр – місто Первомайськ), №194 (Черкаська область, центр – місто Черкаси), №197 (Черкаська область, центр – місто Канів) та №223 (Київ, Шевченківський район).  При цьому на самі вибори піде тільки 20,6 млн, 17 млн – на забезпечення діяльності ЦВК та введення державного реєстру виборців, а 11,2 млн – на борг за веб-камери.
В опозиції визнають, що веб-камери були абсолютною аферою, проте  заявляють, що підтримали рішення про виплату боргу тому, що прагнуть виборів у “проблемних” округах. “Зрозуміло, що в опозиції був один вибір – це підтримати вибори у п’яти округах”, – заявив в ефірі “5 каналу” Сергій Соболєв, заступник голови фракції “Батьківщина”.
На цьому тижні 316 нардепів проголосували за зміни до Держбюджету і виділення 48,8 мільйонів гривень Центрвиборчкому для проведення повторних виборів у п'ятьох округах
Нагадаємо, що у вересні Рахункова палата визнала, що мільярд, витрачений на веб-камери, пішов “на вітер”, але звинуватили у цьому ЦВК. Натомість у Центральній виборчій комісії відповіли, що вони лише забезпечували виборчий процес і не були ініціаторами використання системи відеоспостереження. Такий закон прийняли нардепи.
А вже на цьому тижні новий голова ЦВК Михайло Охендовський також зазначив, що перевибори у п’яти округах пройдуть без веб-камер. “Закон, відповідно до якого система відеоспостереження застосовувалася на минулих виборах, мав разовий характер. Парламент передбачив використання системи тільки на виборах 28 жовтня 2012 року. Правових підстав для її подальшого застосування наразі не існує. Програмно-апаратні комплекси (відео­камери та комп’ютери) і системи зараз перебувають на зберіганні в обласних, Київській та Севастопольській міських адміністраціях, Радміні АРК. Вони абсолютно функціональні, але за первісним призначенням, найімовірніше, вже не будуть використовуватися”, – заявив Охендовський в інтерв’ю виданню “Комерсант-Україна”.
Нагадаємо, що висунення кандидатів на перевибори у п’яти округах розпочнеться вже з 16 жовтня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8775 / 1.54MB / SQL:{query_count}