Львів’яни об’єднуються у нову силу

На Львівщині почали створювати політичне об’єднання “Сила людей”, яке, на думку його ініціаторів, змінить країну

Україна вже давно перебуває у глибокій політичній кризі: парламентаризм дискредитується всі­­ма політичними силами, котрі потрапляють у ВРУ, а кроки нинішнього Президента призвели до того, що українські й міжнародні експерти заявляють про авторитаризм у нашій країні. 
У такій ситуації суспільство чекає на абсолютно нових політиків, адже ні “помаранчеві”, ні “біло-сині”, не виправдали жодних сподівань їхніх виборців. А ті партії, які заявляли, що є новими, насправді об’єднували у своїх лавах колишніх нардепів із різних партій чи тих людей, які вже “засвітилися” у владі.
Та нещодавно громадські активісти з різних областей почали об’єднуватися з метою створення якісно нової політичної сили. Її робоча назва – “Сила людей”. У вівторок презентація цієї ініціативи відбулася й у місті Лева. 
Модераторами презентації, учасниками якої стали півтори сотні львів’ян, були члени всеукраїнської ініціативної групи – Віталій Ковтун, підприємець зі Львова, та Орест Йосипчук, депутат Стрийської міськради. На презентацію до Львова завітали також ініціатори створення “Сили людей” із Києва, Донецька, Ужгорода, Луцька та Хмельницького. “Потрібно нагадати, що народ є джерелом влади, а не її прислужником. Аби припинити те, що нині відбувається, ми мусимо об’єднатися. Сьогодні мало просто не погоджуватися із ситуацією, яка склалася. На нашу думку, потрібно діяти разом із однодумцями”, – розпочав дискусію Орест Йосипчук.
Ініціатори створення “Сили людей” наголосили: поки що це ідея для об’єднання однодумців, а не сформована політична партія чи громадська організація. Ідея полягає в тому, щоб створити нову політичну силу, для членів якої будуть близькими такі принципи та цінності, як гідність, свобода, відповідальність, справедливість, відкритість, дієвість, солідарність, конкурентність, добробут. У найближчі місяці створюватимуться оргкомітети у селах, містах, районах та областях, а після цього делегати від них зберуться в Києві, щоб заснувати нову політичну силу. 
“Ми віримо, що не все суспільство розчароване у можливості змін. Також віримо в те, що люди готові об’єднуватись, аби реалізовувати свої можливості. Ми прагнемо будувати демократію в Україні за зразком того світу, який називають цивілізованим. Готові вчитись і працювати”, – заявив Віталій Ковтун.
Вже на етапі зародження політичної сили її ініціатори демонструють якісно відмінні підходи. Зокрема, членами об’днання не можуть стати особи, які впродовж останніх десяти років були нардепами, президентами, міністрами, губернаторами, генпрокурорами, заступниками генпрокурора, суддями Конституційного Суду України тощо. Окрім цього, ініціатори нового об’єднання заявляють: жоден олігарх їх не фінансуватиме. Натомість “Сила людей” залучатиме членські внески та пожертви від прихильників. Також у нового об’єднання не буде одного вождя, але буде багато лідерів.
Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти, один з ініціаторів створення “Сили людей”
– Ми як громадяни України маємо обов’язок – не мовчати про те, що влада й опозиція стали нагадувати одне одного. Тому нам потрібно їздити країною і шукати однодумців, разом з якими створити таку структуру, що зможе змінювати країну. Треба не просто прийти до влади, а справді змінити підходи до політичної діяльності. Разом з однодумцями ми шукаємо ідеї, які об’єднуватимуть Україну, а не роз’єднуватимуть. Наголошу на тому, що в основі будь-якої політики має бути людина.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4159 / 4MB / SQL:{query_count}