Опозиція бере паузу

На вимогу трьох опозиційних фракцій парламент переніс на тиждень розгляд законопроекту про перевибори у семи мажоритарних округах

Повторні вибори у п’яти “проблемних” округах та ще двох, результати яких бу­ли скасовані судом, цього тижня не призначили. Керівники парламентських фракцій домовилися доо­пра­цювати відповідний законопроект, поданий урядом. Нагадаємо, що Кабмін пропонував провести перевибори за чинним законом.
Вимогу перенести розгляд цього питання на тиждень висловили опозиційні фракції. Опозиціонери вимагають доопрацювати законопроект так, щоб унеможливити фальсифікації на виборах та усунути механізм незаконного відбирання мандатів у мажоритарників.
“Ми з керівниками п’яти фракцій домовилися створити робочу групу. Крім урядового закону, є ще один проект Балоги… Шановні депутати-мажоритарники, якщо цей законопроект від уряду буде ухвалений, це означає, що в будь-який день будь-якого року будь-який суд може ухвалити рішення, і навіть через два чи навіть три роки ваших повноважень у вас можуть забрати мандат депутата ВР”, – заявив Арсеній Яце­нюк, голова фракції “Батьківщина”, повідомляє “Українська правда”. Нагадаємо, що Вищий Адміністративний Суд забрав мандати у Павла Балоги та Олександра Домбровського 8 лютого, вже через понад три місяці після парламентських виборів.
Посол США в Україні Джон Теффт закликав українську владу організувати повторне голосування у п’яти округах, в яких Центр­виборчком не зміг встановити результати виборів. Про округи Балоги та Домбровського не йшлося.

До теми:

Недоторканність залишили
ВРУ також відмовилася продов­жити роботу над законопроектом про внесення змін до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності. І, знову ж таки, го­лосувати відмовилася опозиція. За словами її представників, нині потрібно скасовувати недоторканність не лише депутатів, а й Президента та суддів. В іншому випадку депутати залишаться беззахисними, і влада зможе посадити будь-кого, як це зро­била із Тимошенко. “Тому наступний законопроект, який ми будемо вносити щодо скасування недоторканності, стосуватиметься скасування недоторканності не лише депутатів, але й Президента і суддів”, – заявив Віталій Кличко, повідомляє радіо Свобода.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4373 / 3.98MB / SQL:{query_count}