Чи досягнуть порозуміння?

Новий губернатор Львівщини Віктор Шемчук зустрівся із головами депутатських фракцій Львівської облради

Новий губернатор Львівщини Віктор Шемчук зустрівся із головами депутатських фракцій Львівської облради

У вівторок відбулася перша зустріч новопризначеного губернатора з головами фракцій Львівської облради. Прийшли представники майже всіх фракцій. Про це “Пошті” розповів голова фракції Народного Руху України Андрій Корнат. Відсутніми були лише Михайло Дзюдзь із Партії промисловців і підприємців (він захворів) та Оксана Юринець із УДАРу (перебувала у відрядженні за кордоном). 

Для нового губернатора дуже важливим є налагодження діалогу з депутатським корпусом. Трьом його попередникам, яких призначав Президент Вік­тор Янукович, це не вдавалося. Так, екс-керівник Львівщини Михайло Костюк взагалі дуже часто ігнорував обласних депутатів. Загалом  за останні три роки в області вже традиційними стали конфлікти між облрадою та ОДА.  

Під час зустрічі із голо­вами фракцій Віктор Шемчук заявив, що прагне до  компромісу. “Маємо досягти порозуміння в діяльності виконавчої та законодавчої влади області. Львівська облдержадміністрація готова  співпрацювати у тих галузях, які нині не є дразливими. Це стосується економіки, реального сектору. Я готовий постійно спілкуватися зі всіма політичними силами та шукати порозуміння задля плідної співпраці”, – сказав очільник області, інформує прес-служба ОДА. 

“Рухівець” Андрій Корнат розповів, що зустріч відбулася у досить дружній атмосфері. Губернатор навіть жартома пообіцяв, що наступна буде не з мінеральною водою, а з чаєм і кавою. Основним меседжем нового губернатора головам фракцій, більшість із яких є опозиційними до нинішньої центральної влади, було “винесення за дужки політичних моментів”. Однак, за словами Андрія Корната, нині втілити такий принцип складно.

“Важко винести за дужки те, що для нас, галичан, львів’ян, є дуже болючим. Це стосується, зокрема, гуманітарної сфери. Також йдеться про  розвиток підприємництва в області. Останнім часом дуже серйозні проблеми мають підприємці, які представляють економічну еліту області, вони потерпають від утисків”, – каже голова фракції НРУ.

Керівник краю відповів: про ці проблеми знає і намагатиметься вирішити їх. “Губернатор сказав, що хоче спокою в області, адже “гроші люблять тишу”. Тож будемо сподіватися, що новий голова ЛОДА не лукавить, і ми зможемо подолати дефіцит обласного бюджету, який із року в рік з’являється насамперед завдяки “старанням” виконавчої влади. Маю на увазі роботу Держказначейства у Львівській області, з яким з’являються проблеми”, – каже Андрій Корнат.

Він також додав, що Віктору Шемчукові, який не має господарського досвіду, буде важко увійти в курс справ області. Проте губернатор пообіцяв найближчим часом представити план соціально-економічного розвитку на цей рік. Нібито, він навіть зможе прозвітувати про роботу адміністрації за минулий рік. Також Віктор Шемчук вимагатиме звітів від голів РДА (з 12 до 18 березня у комісіях ЛОР відбуваються слухання звітів представників ОДА про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівщини на 2012-й, а також проектів Програми на 2013-й).

Андрій Корнат зазначив, що під час зустрічі не обійшлося й без політичних питань. Віктор Шемчук розповів про необхідність шанобливого ставлення до Президента Януковича, закликаючи демонструвати повагу до опонентів. 

“Але важко говорити про якусь повагу до опонентів із боку влади. Опозиціонерів тримають у в’язницях. Це не має нічого спільного з демократією”, – додає Андрій Корнат. 

Зауважимо, що Віктору Шемчукові як представнику Президента Януковича буде досить важко уникнути політичних протистоянь із депутатами. І ці протистояння здебільшого залежатимуть не від його дій в області, а від дій Президента та уряду країни. 

ДО ТЕМИ

Голова фракції “Свобода” в облраді Андрій Холявка наголосив “Пошті” на тому, що їхня політична сила принципово критично ставитиметься до будь-якого губернатора, призначеного нинішнім Президентом. “Наше ставлення є незмінним, хто б не обіймав посаду голови ОДА. Такі призначення мають лише політичний характер”, – заявив “свободівець”.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8017 / 1.57MB / SQL:{query_count}