Протестний настрій

Опозиція розпочинає всеукраїнську акцію “Вставай, Україно!”, яка в суботу відбудеться й у Львові. Тим часом експерти певні: опозиції навряд чи вдасться підняти народ

Опозиція розпочинає всеукраїнську акцію “Вставай, Україно!”, яка в суботу відбудеться й у Львові. Тим часом експерти певні: опозиції навряд чи вдасться підняти народ

Українська парламентська опозиція нарешті вирішила, як боротиметься із нинішньою владою позапарламентськими методами. Зокрема “Батьківщина”, УДАР та “Свобода” розпочинають всеукраїнську акцію “Вставай, Україно!”. Сьогодні вона розпочнеться у Вінниці, завтра відбудеться в Ужгороді, в суботу – у Львові, а впродовж наступних двох місяців – у всіх обласних центрах і завершиться маршем у столиці.

“Наступний тиждень є пленарним, і ми працюватимемо у ВРУ. А після цього в непленарний тиждень у нас знову заплановані поїздки. До середини травня ми плануємо об’їхати всі регіони України і завершити нашу акцію маршем у Києві, в день Європи, 18 травня”, – розповів Арсеній Яценюк, лідер фракції “Батьківщина” у ВРУ, інформує “Українська правда”.

Зазначимо, що опозиція планувала блокувати парламент. Головною ж метою всеукраїнської акції є відставка Президента Януковича. Принаймні про це говорять самі представники опозиції.

“Вважаю, якщо підніметься протестний марш проти цього Президента, то, зокрема, й низка депутатів-мажоритарників, які ще сьогодні через страх натискають кнопки за закони Януковича, у найближчому майбутньому припинять його підтримувати”, – каже Яценюк.

Цікаво, що опозиціонери вирішили  розпочинати акцію із Вінниці та Ужгорода, на які мають вплив “важковаговики” –  депутати-мажоритарники Петро Порошенко та Вік­тор Балога. А саме їхніх людей (Олександра Домбровського та Павла Балогу) ВАСУ позбавив мандатів. Тепер Конституційний Суд має ухвалити рішення щодо цих справ.

Проте якщо повернутися до акції опозиції, про яку вже досить давно говорили, то вона точно не дотягує до масштабного повстання. А саме на цьому наголошують лідери опозиції. Акція більше нагадує передвиборче турне. У всіх містах мають бути присутніми Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок.

Однак питання з достроковими виборами до ВРУ не вирішене, невідомо, чи опозиціонери зможуть, а головне захочуть блокувати ВРУ 30 днів. Також невідомо, чи Президент таки розпустить парламент навіть у випадку блокування його впродовж місяця. Щодо дострокових виборів Президента, то у нинішній політичній ситуації з гарантом Віктором Януковичем такий варіант взагалі є малоймовірним.

Експерти також наголошують на дисонансі між гучними заявами опозиціонерів та їхніми діями. Адже акція “Вставай, Україно!” є радше серією мітингів за розкладом. Про це свідчить чітке розплановування локацій і часу демонстрацій та мітингів. 

Володимир Фесенко, керівник Центру політичного аналізу “Пента”, у коментарі “Пошті” зазначив, що такі акції можуть зіграти проти самої опозиції. “Навряд чи опозиції вдасться підняти народ. А пусті заяви без результату стануть причиною пониження рейтингів опозиційних партій. Якщо люди розчаруються в діях опозиції, то всі її заяви потім повернуться бумерангом”, – каже експерт.

У Львові акція “Вставай, Україно!” розпочнеться у суботу о 16.30 маршем від пам’ятника Михайлові Грушевському, а завершиться мітингом біля пам’ятника Тарасові Шевченку. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7680 / 1.56MB / SQL:{query_count}