Невиїзний Власенко

Захисника леді Ю Сергія Власенка не випустили з України на термінові дебати Європарламенту, спровоковані його ж справою

Захисника леді Ю Сергія Власенка не випустили з України на термінові дебати Європарламенту, спровоковані його ж справою

Захисника Юлії Тимо­шенко Сергія Власенка, якого Вищий адмінсуд України нещодавно позбавив мандата народного депутата, учора вже вкотре не випустили за кордон. Це трапилось, незважаючи на те, що Генпрокуратура повідомляла про закриття кримінального провадження  за заявою колишньої дружини Сергія Власенка Наталії Окунської  щодо несплати ним аліментів. 

Нагадаємо: захисник Тимошенко наголошував, що виконав відповідне судове рішення ще 26 грудня 2012 року. А цього понеділка, 11 березня, прокуратура навіть вручила повідомлення про закриття кримінального провадження представникові Власенка. 

Однак учора прикордонна служба знову не випустила опозиціонера з України. “Я збирався на персональне офіційне запрошення представників Європарламенту взяти участь у термінових дебатах, які організовано щодо питання України, де буде розглядатися та ганебна справа, яку розглядав ВАСУ щодо позбавлення мене мандата”, – зазначає Сергій Власенко.

Тепер опозиціонер знову заявляє, що влада готує його арешт.

У дебатах на пленарному засіданні  Європарламенту мали взяти участь європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич, співголова Комітету парламентського співробітництва Україна – ЄС Європейського парламенту Павел Коваль, депутат Європейського парламенту Ребекка Хармс та інші. Українське питання, зокрема, ситуацію щодо позбавлення Власенка мандата Вищим адмінсудом України, планували на пізній вечір. Загалом дебати мали скінчитись о 24.00 за київським часом. (Анонсувалось, що після них не передбачене підписання резолюції.)

Напередодні дебатів європарламентарі заявляли, що подібні “провокації” можуть позбавити Україну можливості підписання угоди про Асоціацію з ЄС. 

ДО ТЕМИ

У пошуках правди

У понеділок Сергій Власенко звернувся зі скаргою до Європейського суду з прав людини. Учора він заявив, що рішення про позбавлення його депутатського мандата може переглянути Верховний Суд України. 

“Можливість перегляду рішення ВАСУ виникла через те, що воно прямо протирічить попередньому рішенню того ж суду щодо сумісництва народного депутата Каськіва. Тоді суд вирішив, що Каськіва не можна позбавляти мандата, оскільки він не був присутній на засіданні Регламентного комітету з цього питання. До речі, в ухваленні рішення ВАСУ брали участь двоє з п’яти суддів, які за аналогічних обставин зараз позбавили депутатства мене”, – зазначає Власенко.

Однак тут виникає нюанс: за українським законодавством, рішення про передачу справи до Верховного Суду має ухвалити ВАСУ. Тому Власенко не надто сподівається на справедливий перегляд його справи, однак стверджує, що хоче пройти всі юридичні процедури всередині країни. 

В прес-службі ВАСУ повідомили, що отримали заяву від Власенка і орієнтовно до квітня вирішуватимуть її долю.

Нагадаємо:  у квітні 2011 року ВАСУ дозволив народному депутатові Владиславу Каськіву суміщати депутатство з посадою голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами.  

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7724 / 1.56MB / SQL:{query_count}