Справа Щербаня набирає обертів

Суд ухвалив рішення перевезти леді Ю 13 лютого у Київ, аби за її присутності провести засідання у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня

Суд ухвалив рішення перевезти леді Ю 13 лютого у Київ, аби за її присутності провести засідання у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня

Цього тижня мало відбутися судове засідання з проведення слідчих дій у справі Щербаня, підозрюваною в якій є колишній прем’єр Юлія Тимошенко. Нагадаємо, Генпрокуратура повідомила леді Ю про те, що її спільно з екс-прем’єром Павлом Лазаренком пі­дозрюють в організації умисного вбивства депутата Євгена Щербаня у 1996-му. І Тимошенко, і Лазаренко відкидають ці звинувачення.

У четвер в Печерському районному суді Києва мали допитати свідка у справі Щербаня. Юлія Тимошенко, яка зараз перебуває в лікарні “Укрзалізниці” в Харкові, повинна була брати участь в засіданні у режимі відеоконференції. Однак суддя перенесла засідання на 13 лютого. Причиною цього стала відмова колишнього прем’єр-міністра бути особисто присутньою через брак часу для підготовки. Суддя розпочала засідання зачитуванням заперечення Юлії Тимошенко, в якому та просила не проводити слідчі дії без її персональної присутності в залі суду. 

“Вона обов’язково хоче брати участь у слідчій дії, але безпосередньо. Варіанти є, КПК їх передбачає. Можна провести виїзне засідання або, якщо це можливо, забезпечити її участь у судовому засіданні”, – зазначає адвокат екс-прем’єра Олександр Плахотнюк, повідомляє УНІАН.

Також Тимошенко просила перенести засідання суду на два-три тижні, аби вона мала час підготуватися. Проте суддя Оксана Царевич постановила забезпечити доставку Юлії Тимошенко до зали суду 13 лютого (до речі, у Харківському суді на 12 лютого призначене засідання у справі фінансових зловживань корпорації ЄЕСУ).

Водночас таке рішення викликало сумніви в адвоката Сергія Власенка. “Я знаю, що стан Юлії Володимирівни погіршився. Чесно кажучи, я не бачу медичної можливості доставити її до суду без застосування тортур”, – сказав він. Також захисник Тимошенко заявив, що вона не знає свідка і ніколи його не бачила. “Я можу сказати, що Юлія Володимирівна ніколи не бачила цієї людини. Він говорить про те, чого в принципі не могло бути. Тому всі його свідчення я можу назвати лише томом першим “Казок дєда Рєната” (заступника генпрокурора Рената Кузьміна)”.

У свою чергу прокурор Олег Пушкар заявив, що свідок і в середу, і в четвер був присутнім у суді та готовим давати свідчення. Прокоментувати його особу прокурор відмовився. 

ДО ТЕМИ

Видання Forbes повідомило, що свідком, який нібито добре пам’ятає події 17-річної давнини, є Ігор Мар’їнков. Він колись вже давав покази про вибух на стадіоні “Шахтар” 15 жовтня 1995-го, внаслідок якого загинув кримінальний авторитет Ахать Брагін. Також Мар’їнков був свідком у справі про вбивство екс-голови Нацбанку Вадима Гетьмана, якого застрелили у квітні 1998 року. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7415 / 1.55MB / SQL:{query_count}