Блокада Ради

Опозиціонери обіцяють “днювати і ночувати” у ВРУ до 19 лютого

Опозиціонери обіцяють “днювати і ночувати” у ВРУ до 19 лютого

Ще з вівторка три опозиційні фракції блокують роботу Верховної Ради України, не даючи їй відкрити другу сесію. Головною їхньою вимогою є особисте голосування всіма депутатами у стінах парламенту – введення у дію сенсорної кнопки, голосування підняттям рук або бюлетенями. Як і раніше, у залі засідань висять банери: “Кнопкодав – геть із Ради!”, “Кнопкодавам – ні!”, “Депутате! Ходи на роботу! Голосуй особисто!”.

Окрім цього, вночі там чергують представники УДАРу, а вдень до них приєднуються кілька десятків депутатів від “Батьківщини” та “Свободи”.

Щодня у кабінеті спікера відбуваються наради між опозицією та більшістю, проте вони не мають результатів. Наступна відбудеться вже у понеділок.

“Наші подальші дії залежатимуть від того, чим закінчиться нарада у голови Верховної Ради пана Рибака. Ми маємо пропозицію щодо виходу з парламентської кризи. Головна з вимог – особисте голосування. Форма може бути різною. Якщо не вдасться досягти компромісу, відповідальними за парламентську кризу будуть Партія регіонів і Рибак”, – зазначив депутат-”ударівець” Ростислав Павленко, інформує “Українська правда”.

Таку позицію підтвердив і Віталій Кличко. “Так, ви правильно розумієте. Ми будемо днювати і ночувати в Раді аж до 19 лютого”, – сказав він учора на спільному брифінгу лідерів опозиційних фракцій.

“Ударівці” залишаться у Раді і на вихідних. Зазначимо, що наступний тиждень, відповідно до календарного плану, є непленарним. Засідання мало б відбутися вже 19 лютого. Якщо депутатам вдасться досягти компромісу, то цього дня, можливо, відкриється друга сесія. За інших обставин ситуація ускладниться. Поки що “регіонали” не вдаються до жорстких кроків та дозволяють опозиціонерам блокувати парламентську трибуну. 

Зокрема лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, як повідомляє УНІАН, сподівається, що для розблокування роботи ВР не знадобляться силові заходи і депутати “не смішитимуть весь світ”. Водночас інший “регіонал” Володимир Олійник учора заявив журналістам: Партія регіонів може розблокувати трибуну силовим способом, якщо 19 лютого провладних депутатів буде більше ніж 226. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7840 / 1.54MB / SQL:{query_count}