Кожному своє

Як і передбачалось, провладна більшість у парламенті забрала собі 16 комітетів і одну спецкомісію, опозиції залишили – 13 комітетів

Як і передбачалось, провладна більшість у парламенті забрала собі 16 комітетів і одну спецкомісію, опозиції залишили – 13 комітетів

Нарешті парламентарі завершили “комітетні торги”, які розпочались ще до першого засідання Верховної Ради цього скликання, що відбулося 12 грудня. Аби вдовольнити політичні апетити, знадобилось навіть збільшувати кількість комітетів. Та нормально працювати депутати змогли лише після 25 грудня. 
Зазначимо, що непорозуміння у розподілі сфер впливу виникали між опозицією та Партією регіонів, яка не тільки залишила собі найбільш “ласі” комітети (загалом 13, як і у трьох опозиційних партій разом ), але й догодила кількома і своїм найближчим союзникам – комуністам та формально позафракційному екс-спікеру Володимиру Литвину.
Окрім того опозиціонери і у власному середовищі довго не могли домовитись. Врешті-решт у виграші залишились “Батьківщина”, яка отримала 9 комітетів, і “Свобода”, яка до посади другого віце-спікера додала ще й один комітет. А от найбільш ображеним залишився УДАР, який очікував чотири комітети, а отримав – три. 
Загалом зазначимо, що опозиціонери 25 грудня, в день голосування за персональний склад парламентських комітетів, заявляли, що їх розподіл є несправедливим, проте …. голосували “за”. Це питання було погоджено між усіма фракціями і подавалось на розгляд  як спільне.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8893 / 1.53MB / SQL:{query_count}