Мовні каруселі в опозиції

Сезон новорічних корпоративів розпочався. Одним з таких стало святкування Нового року у ВО “Батьківщина”.

Сезон новорічних корпоративів розпочався. Одним з таких стало святкування Нового року у ВО “Батьківщина”.

Здавалось би, що це звичайний офісний, чи то пак партійний  корпоратив, але і тут не обійшлось без інцидентів. Депутат Олександр Бригинець змушений був покинути захід через власні ідейні переконання, адже святкова програма проводилась двома мовами – українською та російською. Про це він повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook: “Зараз відбувається корпоратив “Батьківщини”, який я змушений покинути на знак протесту”. 
Більше того, лідер фракції “Батьківщина” у ВРУ Арсеній Яценюк знав про це, що також не залишило без здивування нардепа. “Я сподівався, що це здивує i лідера фракції Арсенія Яценюка, виявляється, він був у курсі, у нього були свої виправдання та пояснення. Не маю нічого проти російської, але на заході фракції, яка відстоює українську мову – це якось дивно”. 
Нагадаємо, що у передвиборчій  програма партії наголошувалось на тому, що в Україні має бути одна державна мова – українська.  
Ще однією несподіванкою цього тижня в контексті мовного питання,стала заява Віталія Кличка в ефірі телеканалу ТВі. Лідер УДАРу переконаний, що змушування всіх розмовляти українською нічого доброго не дасть, бо “є території, так історично склалося, де говорять російською”. 
“Ми різні, і у нас різні напрямки, я наприклад, не розділяю багато з того, що пропонує “Свобода”, що кожен повинен розмовляти українською мовою, що Україна для українців”, – зазначив Кличко. 
Свою позицію Кличко аргументував тим, що депутат, є представником громади, тому не можна вимагати від нього говорити іншою мовою, якщо він все своє життя говорив російською. Також він зазначив, що українською  не володів, бо народився в іншій країні і жив теж у різних державах, але збирається говорити “файною українською”. 
Підтримати лідера партії взялась депутат Марія Матіос, яка була другим номером у списку. Відома письменниця наголосила: “Позиція Кличка залишається незмінною: в Україні українська мова – державна, в парламенті – єдина, у побуті – та, яка є прийнятною для кожної окремої людини”. 
Водночас Марія Матіос заявила, що поділяє погляди Кличка і вважає, що мовне питання допомагає багатьом політикам маніпулювати суспільством, що є нестерпною та гострою проблемою, яка в свою чергу розколює суспільство.
Зазначимо, що Кличку також закидували те, що бізнес його родини переважно в Німеччині, і відповідно, він інвестує в ту економіку. На це лідер УДАРу відповів, що “так сталося, бо не зміг себе реалізувати в цій країні”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8362 / 1.55MB / SQL:{query_count}