Завдання на вибори

Опозиція називає Віктора Януковича “бульдозером”, якого слід зупинити

Опозиція називає Віктора Януковича “бульдозером”, якого слід зупинити

Об’єднана опозиція визначає нинішню політичну ситуацію в Україні чорно-білою: по один бік барикад влада на чолі із Віктором Януковичем, а з іншого боку ті, хто об’єднались під брендом “Батьківщини”. Опозиціонери не втомлюються повторювати, що основною їхньою метою є перемога на цьогорічних парламентських виборах, а після – на президентських. При цьому в залежності від результатів цьогорічного волевиявлення дату виборів президента України може бути скореговано.

Про основні завдання та очікування об’єднаної опозиції на виборах розповів один з її лідерів, голова партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко під час прес-конференції у Львові.

Очікування різні

Усі зміни, про які говорить опозиція та свою програму, винесену на громадське обговорення, нинішнім суперникам влади вдасться реалізувати лише за умови перемоги на виборах, і звичайно, політичної волі. Похитнути позиції Партії регіонів у ситуації, коли Віктор Янукович як президент зібрав у своїх руках усі важелі впливу в державі, буде дуже важко. 

Анатолій Гриценко зазначив, що завдання-максимум для опозиції є 300 мандатів – конституційна більшість і тоді влада Віктора Януковича закінчиться. Жоден пропрезидентський закон не буде прийнятий.

Якщо ж не вдасться цього досягнути, то завдання опозиції є отримати просту більшість у ВРУ 7-го скликання (від 226 голосів). Тоді “регіоналам” не вдасться контролювати парламент за допомогою “диригентів”.

Завдання-мінімум – 170—180 опозиціонерів у парламенті. Вони зможуть заблокувати зміни до Конституції, які хоче внести Віктор Янукович.  

Перемогти, щоб змагатись далі

За будь-яких обставин реальна зміна влади в Україні можлива лише після президентських виборів. Адже політреформа скасована і Україна –президентська республіка. 

“Питання не в Януковичі як прізвищі, а в тому, що країну за два з половиною роки розвернули на 180 градусів,  позбавили європейської перспективи, крок за кроком знищують паростки демократії, конкуренції, підприємництва, вільної журналістики, парламентаризму, місцевого самоврядування, всього того, до чого ми і так дуже повільно йшли”, – зазначив Анатолій Гриценко.

Політик наголосив, що нинішній гарант прагне здобути для себе “царські права” і відмінити всенародні вибори президента, перенісши їх у стіни парламенту. За його словами, Янукович за принципом бульдозера на своєму шляху знищує громадянські права і свободи українців.

Опозиціонери йдуть на вибори 28 жовтня із думкою про майбутні президентські вибори. Та для цієї перемоги знову ж таки потрібна буде ще більша консолідація та єдиний сильний кандидат від опозиції. Хто ним буде залежатиме від політичної ситуації, а також, від того, хто з лідерів опозиції перебуватиме в цей час на волі. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8168 / 1.55MB / SQL:{query_count}