Поділили округи

“Батьківщина” та “Свобода” узгодили всіх кандидатів, яких висуватимуть спільно у мажоритарних округах 

“Батьківщина” та “Свобода” узгодили всіх кандидатів, яких висуватимуть спільно у мажоритарних округах 

Переговори завершено, домовленості підписано, Oб’єднана опозиція сформована. У четвер Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов та Олег Тягнибок повідомили, що підсумком їхніх перемовин стало спільне висування кандидатів на “мажоритарці”:  опозиція висуває кандидатів у 190 одномантатних округах, а “Свобода” – у 35, повідомляє УНІАН.

Опозиціонери розповіли, що при визначенні кандидатів брали до уваги їх реальний рейтинг, відповідно до проведених соціологічних опитувань.

Водночас сім партій, котрі увійшли до Об’єднаної опозиції висуватимуть свій виборчий список під брендом ВО “Батьківщина”, а ВО “Свобода”– свій.

“Ми домовилися про реальну координацію наших дій під час виборчої кампанії та про координацію наших дій безпосередньо вже в парламенті», – пообіцяв Олег Тягнибок.

ДО ТЕМИ

Удар у відповідь

Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко висловив бажання приєднатися до партії УДАР. Про це Віталій Кличко заявив у інтерв’ю каналу ICTV. Він також зауважив, що відстежує реакцію людей на оприлюднені списки претендентів у кандидати на мажоритарних округах,  тому не виключає змін кандидатів. Водночас в українських ЗМІ з’явилась інформація про те, що Наливайченко може бути включеним у виборчий список своєї нової політичної сили. Все вирішиться на з’їзді УДАРУ 1 серпня. Нагадаємо, що після виходу Наливайченка з лав “Нашої України” він розглядався як узгоджений кандидат на одному із мажоритарних округів у Тернопільській області. Навіть вів там активну інформаційну кампанію. 

Та насправді опозиційних колон буде більше, аніж дві. Тут варто зазначити, що до процесу об’єднання не долучились інші політичні сили, котрі теж позиціонують себе опозиційними. Зокрема можна згадати про партію УДАР, з якою йшли перемовини. В їх провалі представники Об’єднаної опозиції звинуватили Віталія Кличка.

“Ті, хто хотіли об’єдна­тися, ті й об’єдналися. На превеликий жаль, таке рішення прийняли не всі і після того, як певна політична партія оприлюднила свої списки, ми вважаємо, що предмет перемовин вичерпаний, хоча і не з нашої вини”, – розповів Арсеній Яценюк.

Тому сьогодні не можна так ствердно говорити про стабільність та порозуміння в опозиційному таборі загалом. Виборча кампанія продовжуватиметься у форматі змагання за звання “найкращого опозиціонера”.  Лише основні опозиційні політичні гравці укрупнились. 

Їм протистоятиме не лише провладна сила із самовисуванцями, але й колишні соратники, на кшталт Віктора Ющенка з реанімованою “Нашою Україною”. 

Окрім цього слід зазначити, що тим домовленостям, які вже є між Об’єднаною опозицією та “Свободою” ще слід пройти випробування з’їздом “Батьківщини”. Ситуація буде доволі напруженою, адже багато хто із до сьогодні потенційних кандидатів не потраплять до списку та не висуватимуться у мажоритарному окрузі через елементарний брак місць. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7497 / 1.56MB / SQL:{query_count}