Вибори-2012: час визначатися

Опозиція запевняє, що рішення Конституційного Суду України спрямовані проти єдиного списку, але обіцяє на виборах перемогти

Опозиція запевняє, що рішення Конституційного Суду України спрямовані проти єдиного списку, але обіцяє на виборах перемогти

Цього тижня Конституційний Суд визнав, що подвійне балотування супере­чить Основному Закону. Відтепер депутат не зможе йти і за партійним списком, і в окрузі – слід визначатися. Та попри те, що ще донедавна в опозиції критикували цю норму, сміливо засвідчуючи її антиконституційність, тепер заявляють, що рішення КСУ спрямоване проти опонентів влади – аби перешкодити об’єднанню. 

Тепер же і список – той самий єдиний і безперервно створюваний – слід переробляти. “Рішення Конституційного Суду знову зупинило процес формування єдиного списку мажоритарних кандидатів”, – каже парламентар Арсеній Яценюк, висловивши переконання, що опозиція все одно домовиться про балотування єдиних кандидатів у мажоритарних округах, спостерігачів і “взагалі переможе на виборах”.

 “Але я можу сказати, що рішення (КСУ – “Пошта”) спрямоване проти опозиції”, – уточнив нардеп. Хоча спрогнозувати, як поведеться суд, і підготуватися до будь-якого варіанта (а їх було всього два) ніхто наче й не заважав.

У будь-якому випадку наступний місяць опозиціонери погоджуватимуть кандидатів на округах, а фактично – укладатимуть домовленості про неперешкоджання. Наразі учасники КОДу можуть похвалитися трьома “програмними” документами, ухваленими на засіданні комітету цього вівторока. 

Перший – звернення до європейських структур щодо “заангажованості заяв ГПУ про причетність Тимошенко до вбивства депутата Євгена Щербаня”. 

Другий – звернення до FATF щодо стану боротьби із корупцією в Україні: “КОД констатує наявність зловживання з боку державної влади та звертається з вимогою ввести жорсткий моніторинг ситуації в Україні, що стосується боротьби з корупцією та відмивання брудних грошей”. 

Третій – заява про те, що “влада через Конституційний Суд України, а також через інші закони намагається змінити правила проведення виборів”.

Цікаво, що серед українців (45% громадян) домінує байдужість щодо виборчого формату опозиціонерів. Так лише кожен п’ятий вважає, що найефективніший формат – об’єднання усіх противників влади в одну структуру, а що десятий певен: будь-якій партії, яка спроможна подолати 5-відсотковий бар’єр, слід іти окремо. Такими є дані опитування, яке провів фонд “Демократичні ініціативи”. 

Взагалі ж, це опитування фіксує певну байдужість до виборів, зумовлену зневірою. Наслідки ж цього дуже показові: близько десятої частини виборців готові продати свій голос. Більшість із них розраховує заробити на цьому понад п’ятсот гривень.

06_11_04.jpg 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8500 / 1.55MB / SQL:{query_count}