Конвеєрна грація

У 2011 році парламент встановив рекорд кількості прийнятих законів, зекономивши при цьому бюджетні кошти

У 2011 році парламент встановив рекорд кількості прийнятих законів, зекономивши при цьому бюджетні кошти

Минулого року Верховна рада зекономила 14 мільйонів бюджетних коштів. Ще й при цьому встановила рекорд за кількістю прийнятих законів. Та найцікавіше, що саме на “здійсненні законотворчої діяльності” депутати й зекономили найбільшу суму – 6,8 мільйонів гривень. Однак загалом усі ці кошти ледь перевищують 1,5% усіх видатків парламенту – минулого року на роботу законодавчого органу виділили понад 900 мільйонів гривень. Найбільшу частку нардепи недобрали зовсім не на законотворчій діяльності – тут попри значну суму зекономлено теж трохи більше відсотка – а на закордонних візитах та утриманні санаторно-курортних комплексів. Із виділених на міжнародні вояжі парламентарі зекономили десяту частину, а на курортах – 7%.

Усе це дивним чином поєднується із неймовірною плідністю законоприйняття: у 2011 році ВР прийняла 337 законів – абсолютний рекорд останніх щонайменш п’ятьох років. Згідно моніторингу Лабораторії законодавчих ініціатив, від 2008 і по 2011 рік кількість прийнятих парламентом законів щораз зростає. Цікава й інша тенденція – зменшується чисельність прийнятих законів, які підтримують усі фракції. Парламентські осередки політичних партій щораз дистанціюються один від одного. Наприклад, 2009 року із 221 закону кількість підтриманих усіма фракціями сягнула 79. Наступного року із 224 законів таких було лише 17, а у 2011 році – всього один (і це при рекорді кількості!). Та й той доволі сумнівний – разова співпраця усіх фракцій дала життя новому закону про вибори народних депутатів.

За словами експерта Лабораторії законодавчих ініціатив Олександра Заславського, який і веде парламентський моніторинг, тенденція до збільшення кількості прий­нятих законів “затрималася” лише у рік президентських виборів: “Після виборів президента – березень-квітень – було багато не законів, а рішень і постанов щодо нових посадовців. Фактично тоді за два місяці ухвалено всього 12 законів – а це дуже мало”. За його словами, надплідна робота Верховної ради у 2011 році стала можливою передусім завдяки двом пов’язаним моментам: скороченій процедурі і захопленні влади однією партією. “Більшість законів розглядаються за скороченою процедурою, відтак парламент працює, як конвеєр. Особливо це стало можливим після формування нової коаліції – тоді, коли одна політична сила здобула всі важелі впливу як у законодавчій, так і у виконавчій гілці влади”, – розповідає Олександр Заславський.

Як раніше писала “Пошта”, цього року парламентарі розглядатимуть 900 законопроектів. Відтак є підстави для нового рекорду. Хоч сумнівно, що це хоч якось позначиться на покращенні якості ВР. Із цим хіба вибори дадуть раду. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7577 / 1.55MB / SQL:{query_count}