Депутатські мегаплани

Парламент збирається на сесію. У планах – прийняти майже 900 законопроектів

Парламент збирається на сесію. У планах – прийняти майже 900 законопроектів

Верховна Рада України планує розглянути на десятій сесії шостого скликання близько 900 проектів законів. Серед найважливіших – обрання омбудсмена, ратифікація угоди про Зону вільної торгівлі та прийняття нової редакції кримінально-процесуального кодексу.

Ідемо в Зону

Угода про Зону вільної торгівлі з країнами СНД буде ратифікована в парламенті не раніше 20 лютого. Про це повідомив спікер парламенту Володимир Литвин на брифінгу в Києві.

За його словами, на поточному пленарному тижні парламент не розглядатиме відповідний документ навіть якщо Адміністрація президента повністю підготує його для розгляду та винесення в сесійний зал. Спікер уточнив, що вважає за необхідне провести ратифікацію документа одночасно у всіх парламентах країн, що підписали його. “Ратифікація повинна пройти одночасно, щоб не вийшло так, як у нас вже було, коли ми ратифікували угоду, а вона виявилася не чинною через незгоду інших парламентів”, – зазначив В. Литвин. Відповідаючи на питання журналіста про те, в які саме терміни буде проводитися ратифікація, спікер уточнив, що поки що не може сказати конкретно, однак вважає, що це буде не раніше, ніж 20 лютого поточного року. “Думаю, що в кінці цього місяця ми домовимося про одночасну ратифікацію”, – сказав він.

Обмудсмена призначать у березні

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова виступить сьогодні у Верховній Раді з щорічною доповіддю. Про це заявив спікер Володимир Литвини. Він нагадав, що 8 лютого закінчується каденція уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Після цього у голови ВР та 113 депутатів є 20 днів на внесення кандидатури на цю посаду. За його словами, кандидат має написати відповідну заяву, а також дати згоду на спеціальну перевірку, яка відбудеться впродовж 15 днів після подання. “Тобто всього у нас є до 40 днів. Ми маємо зробити цей процес обрання омбудсмена якомога відкритішим, а тому список претендентів має бути опублікований у “Голосі України”, – зазначив Литвин. Як відомо, на посаду омбудсмена вже претендує правозахисник Євген Захаров.

КПК розглядатимуть скільки треба

У четвер, 9 лютого Верховна Рада планує розглянути нову редакцію Кримінально-процесуального кодексу України. Президент України вніс КПК на розгляд Ради ще минулого пленарного тижня. У той же час В. Литвин закликав депутатів поставитися серйозно до прийняття цього документа і не блокувати роботу парламенту в четвер. “У нас є багато політичних конфліктів, але нам варто відкинути всі свої непорозуміння як політиків і підійти до прийняття Кримінально-процесуального кодексу серйозно”, – зазначив він. Спікер додав, що депутати не обмежені в часі для прийняття КПК, тому документ буде розглядатися “стільки, скільки потрібно”.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7563 / 1.55MB / SQL:{query_count}