Гуртом і батька легше…

Щоб потрапити до парламенту, деякі політичні сили почали об’єднуватися, інші – наразі декларують готовність

Щоб потрапити до парламенту, деякі політичні сили почали об’єднуватися, інші – наразі декларують готовність

 Партії “Фронт Змін” та “За Україну!” домовилися про об’єднання під час парламентських виборів-2012 та після них. Про це повідомив у парламенті лідер “Фронту Змін” Арсеній Яценюк. 

Так, в угоді про спільну опозиційну діяльність, підписаній Яценюком та головою партії “За Україну!” В’ячеславом Кириленком, зазначено, що “За Україну!” відмовиться від висування кандидатів у загальнодержавному багатомандатному окрузі на парламентських виборах-2012. Водночас “Фронт Змін” підтримає погоджених кандидатів, запропонованих партією “За Україну!” на окремих одномандатних виборчих округах.

За результатами виборів сторони мають намір сформувати спільну фракцію “Фронт Змін” у ВРУ, а після завершення виборчої кампанії партія Кириленка об’єднається з партією Яценюка. У свою чергу Кириленко зауважив, що виборчий список очолить Яценюк. “З сьогоднішнього дня ми одна команда”, – каже він.

Нагадаємо, цього тижня лідер БЮТ Юлія Тимо­шенко написала з-за ґрат Лук’янівського СІЗО листа із закликом до опозиції об’єднатися. На її думку,   опозиційні сили мають іти на парламентські вибори об’єднаним списком. 

Юлія Тимошенко переконана, що основою цього списку має стати нейтральна партія. При цьому наголосила, що його необхідно буде оприлюднити для суспільного обговорення. На думку екс-прем’єра, очолити список може діяч такого рівня, як письменниця Ліна Костенко.

Цю пропозицію підтримав ще один опозиційний діяч – лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко.

“Якби такий список був сформований із потужних особистостей, моральних і відповідальних людей, партія влади отримала б у жовтні 2012-го нищівну поразку. На тому влада Януковича завершилася б достроково”, – певен Гриценко.

Чи об’єднаються усі опозиційні партії напередодні парламентських виборів та чи зуміють висунути узгоджених кандидатів? Нині це предмет політичних перемовин. Зрозуміло одне, якщо опозиції домовитися про об’єднання не вийде, то доведеться принаймні домовлятися про узгоджені дії. Інакше для багатьох партій ці парламентські вибори стануть останніми, бо згідно з соцдослідженнями вони не пройдуть 5% виборчого бар’єру. У підсумку програє все національно-демократичне крило українського політикуму.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7506 / 1.55MB / SQL:{query_count}