Мінімальна довіра

Українському керманичу та його реформам громадяни майже не вірять

Українському керманичу та його реформам громадяни майже не вірять

Лише 16,8% громадян вважають, що в Україні проводять ефективні економічні реформи. Про це свідчать результати опитування, яке провів Центр ім. Разумкова. Так, 34,2% респондентів певні, що ефективні реформи не проводять, а 30,5% українців вважають, що економічні реформи проводять, але не так, як треба. 18,5% опитаних не визначилися з відповіддю.
Громадяни, які вважають, що економічні реформи не проводять або проводять не так, як треба, серед причин такої ситуації назвали такі: всі, хто має змогу, намагаються вкрасти – 23,6%; впливові фінансово-промислові групи зацікавлені у збереженні теперішньої ситуації – 22,4%; немає єдності влади в цьому питанні – 19,4%; не визначені чітко напрями та принципи реформування – 12,3%; народ не підтримує реформи – 11,2%; реформи ідуть із центру, але гальмуються на регіональному рівні – 5,6%; важко відповісти – 4,5%. Дослідження провели в усіх регіонах України з 10-го до 17 серпня 2011 року. Опитали 2007 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.
Тим часом інше дослідження, яке провела Міжнародна фундація виборчих систем (IFES), констатує у 2011-му стрімке падіння довіри виборців до президента України. Про це повідомив головний дослідник Міжнародної фундації з виборчих систем Ракеш Шарма за результатами опитування, проведеного за підтримки Агентства міжнародного розвитку США (USAID).
“Цього року ми виявили, що позитивні погляди виборців зменшилися і превалюють негативні погляди”, – каже  Шарма. За його словами, відсоток тих, хто довіряє Вікторові Януковичу, у 2011-му знизився до 29% проти 43% торік.
Згідно з результатами
опитування, не менше де­в’яти із десяти українців не задоволені тим, як президент вирішує питання створення робочих місць та стримує ріст цін. Соціологи зазначають, що за останній рік доволі суттєво знизився рівень задоволеності тим, як Янукович вибудовує відносини з Росією (з 66% торік до 44% цьогоріч). “Це особливо помітно на півдні (з 86% до 48%) та сході (з 79% до 49%)”, – додав він. До слова: це опитування провели 16 – 30 липня, опитавши 1515 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Похибка становить 2,52%.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8275 / 1.55MB / SQL:{query_count}