Очищення через вигнання

Парламентська фракція НУ-НС розпрощалася з 12 “тушками” . Парламентська фракція НУ-НС проходить процедуру самоочищення. З неї виганяють “тушок”, які у різний час брали участь у голосуванні разом із коаліцією. Так, цього тижня фракція НУ-НС виключила зі свого складу 12 депутатів. У списку – Давид Жванія, Катерина Лук’янова, Володимир Марущенко, Олег Новіков, Олександр Омельченко, Ігор Палиця, Володимир Поляченко, Сергій Харовський, Віктор Шемчук, Микола Круць, Владислав Каськів, Сергій Василенко.

Парламентська фракція НУ-НС розпрощалася з 12 “тушками”

Парламентська фракція НУ-НС проходить процедуру самоочищення. З неї виганяють “тушок”, які у різний час брали участь у голосуванні разом із коаліцією. Так, цього тижня фракція НУ-НС виключила зі свого складу 12 депутатів. У списку – Давид Жванія, Катерина Лук’янова, Володимир Марущенко, Олег Новіков, Олександр Омельченко, Ігор Палиця, Володимир Поляченко, Сергій Харовський, Віктор Шемчук, Микола Круць, Владислав Каськів, Сергій Василенко.
Вигнанці одразу ж написали заяви у регламентний комітет ВРУ. Вони скаржаться на те, що рішення про виключення депутатів були ухвалені з порушенням регламенту ВРУ. Мова йде начебто про помилки в протоколах, а також про відсутність кворуму під час ухвалення цих рішень.
Уже цього четверга голова парламентської фракції НУ-НС Микола Мартиненко вступив до лав політичної партії “Фронт змін”. Він наголосив, що його метою є ефективна робота у складі прогресивної політичної команди. “Наша партія запроваджує в Україні якісно нові політичні стандарти і стає центром тяжіння для всіх, хто хоче жити в нормальній європейській державі”, – сказав він. Мартиненко зазначив, що його партійність не вплине на рівень виконання ним обов’язків голови фракції НУ-НС: “Фракція нараховує понад 10 партій. Я завжди рівно та коректно ставився до всіх депутатів, незважаючи на їх належність до тієї чи іншої політичної сили”. Разом із Мартиненком до Яценюка перебігли депутати від НУ-НС Роман Зварич, Руслан Князевич, Роман Ткач та Леся Горобець, яка раніше була у партії “Єдиний центр”. Микола Мартиненко висловив припущення, що на цих перебіжчиках процес не зупиниться.

 КОМЕНТАР:

Андрій Парубій, народний депутат, фракція НУ-НС:
– Питання виключення “тушок” у нас було давно актуальне. Але ми не могли зібрати кворум. Чому? Бо боялися, що після виключення будь-кого дуже легко відбудеться переорганізація фракції, адже зрозуміло, що виключення людей тягне за собою зменшення кворуму. А це означає, що фракція зможе активніше приймати рішення. Питання виключення людей, які співпрацюють із владою, блокувалося. Але після початку сесії більшість членів фракції, партійних груп вирішили, що це все-таки треба зробити. Тому 35 депутатів зібралися на засідання фракції при тому, що кворум становить 34. Спершу фракція мала 72 депутатів, але п’ять із неї вийшли самостійно. На засіданні відбулася дискусія щодо того, кого виключати. На мою пропозицію ми виробили принципи виключення “тушок”. По-перше, це ті, хто голосував за харківські угоди, по-друге, ті, хто написав заяву про вхід у коаліцію, по-третє, ті, хто працює у виконавчій владі. Таких назбиралося 12 осіб.  Потім почалися ігри. Низка виключених написали заяви у регламентний комітет про те, що вважають неправомірним своє виключення. Це пов’язано з тим, що для того, щоб оформити виключення цих людей, треба, аби про це оголосив головуючий на засіданні Ради. А для того, щоб це не відбулося – ці депутати почали писати заяви, мовляв, хай спершу регламентний комітет розгляне. Тому нинішні їхні заяви у ЗМІ зовсім не є свідченням того, що вони дуже хочуть бути у фракції НУ-НС, а радше свідчать про те, що вони хочуть заблокувати роботу фракції.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8935 / 1.56MB / SQL:{query_count}