Без чесності та зі схильністю до корупції

Українці охарактеризували політиків вищого ешелону. Зі стартом нового політичного сезону соціо­логічна група “Рейтинг” розпочала новий проект “Риси політиків”. Соціологи переконані, що проект “стане певним дзеркалом, де політики зможуть подивитися на себе очима виборців – своїх прямих роботодавців”.

Українці охарактеризували політиків вищого ешелону

Зі стартом нового політичного сезону соціо­логічна група “Рейтинг” розпочала новий проект “Риси політиків”. Соціологи переконані, що проект “стане певним дзеркалом, де політики зможуть подивитися на себе очима виборців – своїх прямих роботодавців”.
Люди, яких опитали соціологи, кажуть, що президент України та заарештована  Юлія Тимошенко – це передусім сильні лідери (так вважають 20 і 26% опитаних українців відповідно). За цією позицією, вони як мінімум удвічі випереджають і Сергія Тігіпка, і Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока. Що цікаво: обох – і Тимошенко, і Януковича вважають сильними лідерами на Заході й на Донбасі.
Віктор Янукович має команду професіоналів (14%) і, за цією позицією, йому значно поступається решта. На думку опитаних, чинний глава держави вирізняється з-поміж інших тим, що він – людина віруюча (8%), надійна (5%) і здатна до компромісу з опонентами (8%). 
Натомість Тимошенко “говорить зрозумілими словами” (11%), “турбується про таких, як я” (6%), “захистить державу” (5%). Однакова кількість опитаних вважає, що Янукович і Тимошенко гідно представляють Україну в світі (10%), виконують свої обіцянки (8%), дбають про сімейні цінності (4%).
Кількість респондентів, які вважають, що Тігіпко знає, як керувати економікою, становить 13%. Стільки ж тих, хто вірить, що Яценюк здатний до перетворень. Однак лише 8% респондентів переконані, що лідер “Фронту змін” має ефективну програму розвитку країни. 11% стверджують, що Олег Тягнибок – патріот, а 10% переконані, що він піклується про національні традиції та культуру.
Українці відзначили і негативні риси політиків. Так, 37% людей вважають, що Янукович турбується лише про владу, такої ж думки про Тимошенко 35% респондентів, 27% мають таке переконання стосовно Тігіпка. По 22% – щодо Яценюка й Тягнибока. На жаль, лише від 1 до 3% опитаних вважають, що названим вище п’яти політикам притаманна така риса, як чесність. Майже однакова кількість опитаних (близько чверті) вважають, що Янукович та Тимошенко схильні до корупції. 12% такої ж думки щодо Тігіпка.
Під час дослідження у всіх
областях України опитано 2000 громадян від 18 років. Похибка становить не більше 2,2%.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4242 / 3.98MB / SQL:{query_count}