Нардепам-“піаністам” забракло совісті

Ганьба тижня – парламентарі провалили постанову про особисте голосування

Ганьба тижня – парламентарі провалили постанову про особисте голосування

Чотири голоси забрак­ло депутатам ВРУ, аби запустити нову систему голосування, яка б позбавила обранців можливості колективного волевиявлення – за себе та відсутніх на сесійних засіданнях колег. Відтак “піаністи” продовжать голосувати, порушуючи законодавство, а увесь світ далі сміятиметься зі збоченого українського парламентаризму.

Отже, 222 голоси “за” про­ект Постанови “Про впро­вадження реєстрації народних депутатів України та фіксації результатів їх особистого голосування за допомогою сенсорної клавіші” (№8218). Самі депутати кажуть, що це багато. Чому не вистачило голосів, пояснює довідка поіменного голосування зі сайта ВРУ. Треба сказати, що резуль­тати цього голосування шо­кують. “За” у повному скла­ді проголосували лише фракції КПУ та Народної партії! Все зіпсувала фракція НУ-НС, яка дала лише 51 голос “за”, 7 не голосували, а 10 депутатів були відсутні. Не голосувала група депутатів з “Єдиного центру”. Чомусь відсутнім під час такого важливого голосування був де­путат-львів’янин із фракції НУ-НС Тарас Стецьків. У фракції БЮТБ “за” проголосували 92 депутати, проти і утрималися – 0, не голосували 6, відсутні 7.

У фракції Партії регіонів “за” проголосували постійний представник Президента у ВРУ Юрій Мірошниченко, Сергій Головатий, Олександр Стоян та ще п’ятеро обранців. Таке одиничне голосування в умовах жорсткої партійної дисципліни можна вважати героїчною позицією політика, демократа і законотворця. Прикро те, що ті, хто з трибуни Ради найбільше кричить про згортання демократії, під час голосування за “сенсорну кнопку” або утік зі зали, або свідомо не голосував за це.

Ба більше, після провалу голосування за “сенсорну кнопку” депутати відмовились голосувати за проект навіть як за основу і відправили його на доопрацювання. Ті, хто не голосував, почали виправдовуватися за це перед пресою.

Голова регламентного ко­­мітету Ради, регіонал Воло­димир Макеєнко вказав на те, що запроваджувати нову систему голосування можна тільки після відповідних змін до регламенту. А лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що фракцію турбує відсутність позитивного висновку щодо цієї системи з боку “Укрспецзв’язку”.

Голова ВРУ, у якій колективне голосування є нормою і вважається законним, пообіцяв, що внесе на розгляд депутатів проект відповідних регламентних змін.

Утім екс-спікер Арсеній Яценюк каже, що згідно з довідкою із бази даних законодавства, жодну систему для голосування у ВРУ не вводили рішенням парламенту. “Щоразу така система включалася розпорядженням голови ВРУ... Це було як за старої Конституції, так і за нової... Не треба голосувати. Пане голово, дайте вказівку Апарату включити систему, і через 30 секунд в українському парламенті нарешті буде виконуватися Конституція”, – підкреслив він.

У фракції БЮТ зробили висновки з невдалого голосування і пообіцяли, що під час нового голосування за “сенсорну кнопку” в залі будуть усі 105 депутатів-бютівців. “Біло-сердечні” кажуть, що надіялися на обіцянку “регіоналів” про підтримку постанови.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7869 / 1.56MB / SQL:{query_count}