Дірки від бубликів

Адріан Каратницький, доволі відомий в Україні та Америці публіцист, подав свій погляд на українські реалії 19 років після проголошення Незалежності в “The American Interest”

Адріан Каратницький, доволі відомий в Україні та Америці публіцист, подав свій погляд на українські реалії 19 років після проголошення Незалежності в “The American Interest”. Його публікація, попри саркастичну назву – “Шкірки від помаранчів”, – сповнена обережного оптимізму з приводу “молодого сегмента” команди чинного Президента. Мовляв, саме у боротьбі консерваторів і реформаторів визріють плоди економічних реформ, які замислив собі Янукович.

Якщо це так направду, то наразі можемо констатувати не шкірки від помаранчів, а дірки від бубликів. Бо жодна із задекларованих реформ, по-перше, не є цільною конструкцією змін; по-друге, фрагментарні спроби гарячково щось вдіяти, як би їх гарно не пояснював уряд (серед інших – і “реформатори”) – лише погіршують реальне життя українців, множачи суспільне роздратування і внутрішнє невдоволення зовсім новою владою.

Це – лише квіточки, кажуть освідомлені. Ягідки збиратимемо восени, коли після виборів (незалежно від їх висліду) Янукович і К скажуть усім, кому винні, “вибачте”, коли популізм вже перестане бути актуальним, і з усіх дірок реформаторського “бублика” полізуть реальні проблеми. Чи упораються з ними “гарвардські хлопчики й дівчатка” на кшталт Тігіпка з Акімовою, – велике питання. Бо тут вже не до теоретизувань на тему системних змін, тут – реальна криза неплатежів за астрономічними рахунками, реальна галопуюча інфляція упокореної поки що “монетаріями” гривні, реальний і то дуже дефіцит бюджету і реальні виплати за зовнішніми та внутрішніми зобов’язаннями. Ще більше питання: чи захочуть особи типу Тігіпка мати справу із цілковито провальним проектом? Чи будуть вони в уряді взагалі, а може, зрезигнують звідти, рятуючи власний імідж і власне політичне майбутнє? Адже Сергій Леонідович відомий не тільки своїми бізнес-талантами, а й хорошим нюхом, згадаймо хоча б його цілком вчасну втечу із штабу Януковича у найвідповідальніший момент Помаранчевої революції. Оце справді – “шкірка від апельсина”, і Адріан Каратницький виправдав заголовок своєї статті бодай згадкою про віце-прем’єра.

Як на мене, то пробним каменем усіх потуг нинішньої команди виправити становище є її настанова щодо малого бізнесу. Я розумію, “шкірки від помаранчів”, себто мільйони “спрощенців” і підприємців середньої руки, добряче насолили Януковичеві, організувавши, профінансувавши переможний Майдан. Але, як кажуть, “нічого особистого”, коли ти Президент. Позаяк помста – не надто добрий порадник, а країна – не бездонне джерело. Бізнес наразі поскрипує зубами, втікає у “тінь”, “морозиться”, але мовчить. Наразі. Відтак, мабуть, візьметься визбирувати “шкірки від помаранчів”, аби використати досвід успіху проти кривдників.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8481 / 1.55MB / SQL:{query_count}