Вписатися у простір Львова

Чи підтримуєте ви ідею облаштування літніх майданчиків від ресторанів на львівських вуличках?

Ігор Лильо, історик, екскурсовод
– Я підтримую створення літніх майданчиків у пішохідних зонах міста, але категорично проти їх розташування на тротуарах. Нині багато майданчиків встановлені неналежним чином. Ніде в світі я не бачив, щоб вони перекривали тротуари. Це ж територія пішоходів!

Окрім того, я категорично проти майданчиків-подіумів, якщо вони стоять на тротуарах. Найяскравіший приклад такого встановлення – на вулицях Краківській та Староєврейській. Проте загалом тенденція розміщувати літні майданчики у пішоходній зоні, зокрема у старій частині Львова, є навіть позитивною. Вони, наприклад, перешкоджають заїзду авто. Важливо також, аби такий майданчик не заважав руху служб порятунку.
Андрій Породко, громадський діяч
– Усе залежить від оформлення самих майданчиків та їхньої величини. Є хороші, красиві майданчики, що стають окрасою вуличок і міста, а є примітивні й банальні ятки. Як на мене, розмір ятки також відіграє важливу роль, бо деколи відстані між ними настільки малі, що неможливо пройти. Як відвідувач можу сказати: літом набагато приємніше сидіти на вулиці, а не в приміщенні!
Вероніка Савченко, власний кореспондент газети “КоммерсантЪ-Украина”
– Загалом ідея облаштування літніх майданчиків від ресторанів є цікавою. І її реалізувати, на мою думку, цілком можливо, якщо при цьому буде збережено архітектурний ансамбль міста та конкретного місця, де власне і розміститься майданчик.

Все повинно бути естетично, з родзинкою. Хочеться вірити, що таки вдасться зберегти простір і не розпочнеться тотальне захоплення вуличок Львова. Всьому є межа.
Андріян Гутник, голова комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міськради
– Звісно, Львову потрібні літні майданчики, але вони мають бути встановлені згідно з затвердженими нормами. Літні майданчики прикрашають наше місто, але вони не повинні заважати людям. Має бути достатньо місця, аби було зручно рухатися матерям із візочками, неповносправним, які пересуваються на спеціальних візках, тощо.

Майданчики не мають перекривати тротуари, в центрі їх треба приводити до належного стану. Я вже багато разів на сесії порушував ці питання та озвучував перелік майданчиків, встановлених із порушенням норм.
Петро Радковець, краєзнавець, екскурсовод
– Звичайно, підтримую. Такі майданчики у 99,9% випадків вписуються в архітектуру міста. Все ж існує одна десята відсотка тих, хто ставить пластик посеред дороги, але це рідкість. Більшість створює нормальні майданчики. Звісно, часто скаржаться водії, які не можуть проїхати центром, проте краще хай будуть столики (їх можна за шість хвилин прибрати), а не металобрухт на колесах. Його так просто не прибереш.

Зле, якщо майданчик займає весь тротуар поруч зі смугою руху. Якщо говорити про старий Львів, то такі собі ятки у нас були завжди. Я бачив фото кінця ХІХ століття. Вони доводять: чимало продавців торгували на тротуарах, були й павільйони, облаштовані на балконах, на вулицях. Там продавали прохолодні напої, морозиво, якусь їжу, пиво. І в той час їх треба було ставити розумно, аби в них не заїхав кінь… Робили й так: приїздили на возі, коня відв’язували, кудись відводили, а самі з воза торгували...
Андрій Сидор, директор “Дік Арт”
– Загалом підтримую. Це хороша світова традиція. Літні майданчики – це окраса міста. За умови, що вони гармонійно вписуються в архітектуру Львова і при цьому не створюються перешкод для жителів та гостей міста.

Головне, аби рестораторам були властиві естетичні почуття або ж вони наймали людей, які на цьому знаються. А ще у жодному разі не можна застосовувати принцип “а тут я ще бурячки посію...”
Ліля Ваврін, співачка
– Львів – чудове європейське місто, і останніми роками воно все частіше це доводить. Тут багато цікавих неординарних закладів для відпочинку, які знають не тільки в Україні, а й за кордоном. Тому, на мою думку, літні майданчики стануть чудовим місцем, де можна було б випити кави чи просто потеревенити з друзями.

Звичайно, вони не мають заважати самим жителям Львова. З огляду на це, про місце розташування такого майданчика повинна подбати місцева влада. Неодноразово з’являлися незручності і проблеми, коли люди не могли обійти майданчик чи, аби його обійти, виходили на дорогу, якою їздять авто. Взагалі ж літо – це пора відпочинку. Що більше альтернативи, то краще для жителів і гостей міста.
Оксана Думич, економіст
– На вихідних я зі своїм однорічним сином люблю гуляти центром міста, а тому підтримую ідею облаштування літніх майданчиків. Адже набагато краще сидіти з маленькою дитиною на свіжому повітрі, в тіні, а не паритись у задушливому приміщенні. Тим паче, що у закладах часто немає вільних місць, а літні майданчики за таких умов – чудовий вихід з ситуації.
Олеся Барчук, менеджер зі зв’язків із громадськістю магістерської програми екуменічних наук Українського католицького університету
– Літні майданчики біля ресторанів – це європейська практика. Влітку добре відпочивати на повітрі, а не в задушливому приміщенні. Однак вони можуть створювати незручності для пішоходів та проїзду, наприклад, швидкої допомоги та пожежників, а в цьому мало хорошого. Їх встановлення доречне у тому разі, якщо навколо є достатньо простору, а в старій частині нашого міста з цим проблеми.
Роман Готь, працівник кав’ярні
– Я вважаю, що літні майданчики потрібно розташовувати, але не в центральній частині міста, адже вони не дають можливості туристам та місцевим жителям насолоджуватися архітектурою та вільно пересуватися вуличками Львова. Через літні майданчики тротуари стають занадто вузькими для пішоходів.
Дем’ян Данилюк, активіст, співзасновник урбан-руху Lypneva
– Якби їх облаштовували згідно з нормами, які вже розроблені, але не ухвалені депутатським корпусом, то підтримував би. Літні майданчики є у всьому світі, але лише в Україні та Росії нехтують правами інших, зокрема пішоходів, у яких відбирають значну частину тротуарів. На жаль, львівські веранди не роблять наше місто цивілізованішим.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8084 / 1.64MB / SQL:{query_count}