Спілкуйтеся з нами!

Яким чином повинен звітувати міський голова Львова перед громадою?

Традиційно виконавчі органи Львівської міської ради проводять звітні зустрічі та розповідають про роботу. Також керівники департаментів та управлінь діляться планами, які будуть реалізовувати впродовж року. 
Цього року, окрім департаментів, звітуватимуть також деякі управління. Зокрема, наступного тижня звітуватиме департамент “Адміністрація міського голови”, архівний відділ, управління капітального будівництва, управління освіти, управління молоді, сім’ї та спорту, управління культури, відділ у справах дітей та Галицька райадміністрація. 
Нагадаємо, мер Львова Андрій Садовий двічі звітував на “Арені Львів” – у  2011 та у 2012 роках – перед вибраною публікою.  
Нині ж “Пошта” запитує у читачів, яким чином повинен звітувати міський голова Львова перед громадою?
Ярослав Рущишин, член Комітету підприємців Львівщини:
– Міський голова Львова має звітувати перед громадою регулярно, можливо, навіть раз на місяць. Це варто робити за посередництвом медіа та, окрім того, передбачати можливість подання пропозицій від громади. Має бути зворотній зв’язок, аби поінформовані про стан справ у місті люди могли просто прийти до мера. Питань, що варто порушувати, існує багато. Насамперед це проблема розвитку міста як у найближчий час, так і стратегічного: наскільки ми виконуємо відповідні документи, зокрема й ті стратегії, які були створені разом із іноземними фахівцями. Варто з’ясувати, як ми розвиватимемося далі, аби кожен львів’янин знав, де в нас будуються парки, спортивні майданчики… Також важливими є питання стану комунального господарства, доріг – про це також варто говорити, адже справи тут кепські. Треба визначитися, як ми це вирішуватимемо. Сьогодні порушене і питання МАФів. Зараз над зворотнім зв’язком ще треба попрацювати.
Іван Попович, студентський мер Львова:
– Мер Львова Андрій Садовий востаннє звітував перед громадою на стадіоні “Арена Львів”. Загалом формат звітності мені дуже сподобався, оскільки на зустрічі була присутня не лише верхівка, а й представники різних організацій, установ та церков. Усі люди, які були запрошені, справді мали там бути. Також мені до вподоби започаткована мером Львова щотижнева відеозвітність. У ній порушуються найголовніші проблеми та розповідається про основні події міста. Знаю, що цей звіт переглядає дуже багато людей і кожен глядач може взяти звідти багато інформації. Пригадую, як нещодавно у Національному університеті “Львівська політехніка” відбувся шаховий турнір, на якому був присутній Андрій Садовий. Він радо спілкувався зі всіма шахістами та відповідав на всі поставлені йому запитання. Єдине, що хотілося б змінити, – аби звітність мера Львова відбувалася частіше, а не один раз на рік.
Олег Онисько, журналіст, головний редактор сайту ТВі
– На мою думку, Андрій Садовий і так достатньо часто звертається безпосередньо до громади (наприклад, у формі щотижневих відеозвернень), не кажучи вже про регулярне і системне інформування мешканців Львова у різних ЗМІ через прес-службу. Проте, якщо йдеться про якийсь окремий формат звіту мера перед громадою, то звітувати доречно було б не частіше, ніж раз на рік у прямому ефірі із прямими ж запитаннями від львів’ян на котромусь із місцевих телеканалів. А от відповідати на запитання депутатів у міськраді мер міг би і щомісяця.
Зеновій Сірик, депутат Львівської міської ради чотирьох скликань, секретар ради 2002–2006 років, в. о міського голови Львова 2005–2006 років
– На жаль, українським законодавством ніяк не врегульовано це питання. За двадцять років Львівської міськради були різні випадки. Були спроби керівників міста звітувати письмово через електронну пошту, надсилаючи свої звіти мешканцям, були спроби звітувати перед визначеними представниками громади. Але нині в Україні традиційним та записаним у законі способом звіту залишається звіт міського голови перед депутатами. Адже депутатів люди обирали для того, щоб вони контролювали виконавчі органи та міського голову.
Марта Чумало, заступник голови Західноукраїнського центру “Жіночі перспективи”
– Мені подобаються відеозвернення, котрі запровадив мер Львова. Я їх дивлюся та розумію, що відбувається в місті. Але хотілося б також, щоб мер часом брав участь і в прямих ефірах на телебаченні, де можна було б поставити запитання, котрі хвилюють мешканців. Дивилась останню передачу, де замість пана Садового міськвиконком представляла директор департаменту економічної політики пані Кулинич. Вона, звичайно, гідно тримала удар, та присутність мера у студії зняла б багато запитань… Якби хоча б раз на тиждень (наприклад, у п’ятницю) у прямому ефірі можна було б поспілкуватися з Андрієм Садовим про проведену минулого тижня роботу, а також про дороги, паркування, сморід у місті, садочки та стадіон, це було б, на мою думку, демократично та по-європейськи!
Олег Довганик, журналіст
– На моє глибоке переконання, Львівський міський голова повинен бути насамперед господарником, а вже потім політиком. Натомість Андрій Садовий є яскравим політиком, який чи не щоп’ятниці коментує загальнополітичні процеси держави в прямому ефірі “у Шустера”. Тому вважаю, що допоки мер Львова буде більше політиком, аніж господарником, будь-який його звіт для громади можна буде розглядати лише з точки зору політики, що є неправильним. На жаль, дуже часто мер не говорить, наприклад, про недоліки впровадження транспортної мережі, а одразу переключається на “Свободу”, яка начебто гальмує цю транспорту реформу, не запроваджуючи у місті електронний квиток. Такі приклади показують: мер реально не може чи не хоче звітувати про господарські питання міста, а (зокрема й через підконтрольні медіа) вже сьомий рік формує громадську думку про те, що хтось йому постійно заважає працювати... Як то кажуть, поганому танцівникові музика не подобається.
Дем’ян Данилюк, активіст, співзасновник майданчика урбан-руху Lypneva.com:
– На мою думку, звіт міського голови Львова повинен бути розділений на дві частини. Спочатку мер мав би виступити перед депутатами та чиновниками, а потім перед громадою. На жаль, людей які б цікавилися звітом міського голови, є дуже мало. Однак, звітувати перед громадою треба у публічних місцях, можливо, у Львівській політехніці чи у Будинку вчених. Такі звіти міського голови допомогли б людям краще розуміти плани та дії мера, а також дозволили б громаді бути більш обізнаною у стані міських справ. Вважаю, що наш мер більш відкритий, аніж керівники інших міст України, однак хотілося б досягти ще кращого діалогу з громадою.
Юрій Залізняк, доцент кафедри нових медій факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка
– Помпезних звітів з їх висвітленням в медіа нині, здається, вже замало. Принаймні, для віри у щирість та правдивість картинки і звукового супроводу. Ніщо не замінить особистих зустрічей мешканців із мером на вулицях ввіреного на кілька років йому міста. Не хочу ідеалізувати нікого з попередників, але бачив неодноразово одного з обдарованих поетичним талантом міських голів, який під час прогулянок Львовом відповідав на звернення й питання перехожих. Також можна було б трохи поексплуатувати і потенціал онлайн-комунікації: через мережу інтернет користувачі (послідовно зареєстровані у соцмережах) можуть ставити сотні питань. Слово до слова, цеглина до цеглини – так вибудовується загальне уявлення про якість роботи міської влади на чолі з мером. А це не може не позначитися на результаті голосування під час виборів. Але громада має ПОСТІЙНО бути активною і готовою до моніторингу стану справ у місті, до спротиву шкідливим ініціативам чи бездіяльності з подальшими наслідками для влади навіть без виборів. Бо не у всіх же у Львові хати скраю…
Сергій Смірнов, громадський діяч, депутат Львівської міськради п’ятого скликання
– Міський голова працює для мешканців міста, тому й звітувати повинен насамперед перед ними. У законодавстві прописані норми, які повинні виконуватися. Проте минулого року з незрозумілих причин міська рада постійно переносила звіт міського голови. Якщо цього року відбуватиметься те саме, міський голова повинен не чекати, а відзвітувати напряму перед жителями – наприклад, на телебаченні чи на зустрічі з громадою. Зрозуміло, це не має перетворюватися на фарс, адже з мешканцями кожної вулиці чи будинку зустрітися просто фізично неможливо. Натомість звіт на зустрічі з громадою (хоча б на тій самій “Арені Львів”) та видання письмового звіту, якому потім могли б дати оцінку жителі Львова, буде правильним і позитивним кроком.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8309 / 1.65MB / SQL:{query_count}