Полювання на “зайців”

Чи будете ви вимагати квиток за проїзд у маршрутці?

 

Андрій Породко, голова правління ГО "САМІ", головний редактор соціального журналу "ЛьвівSocial"
- Насамперед потрібно ввести квитки, а потім вже штрафувати людей. Наскільки я пам'ятаю, це вже не перша спроба запровадження квитків, але всі й далі їздять без них. Та й, аби штрафувати, потрібно створити певні умови. А зараз водії набирають стільки людей, що маршрутка ледве їде, курять у салоні, їздять не за графіком... Будуть відповідні умови - можна буде штрафувати "зайців".
Вероніка Саврук, журналіст
- Вважаю ідею запровадження квитка безглуздою та нелогічною! Очевидно, автори нововведення ніколи не бували у цивілізованих країнах і не бачили, як має працювати система громадського транспорту. Паперові квитки у маршрутках та компостери у трамваях - кам'яний вік. Квиток вимагати не буду, бо не бачила відповідних оголошень у транспорті. Якщо ж вони і є, то нечитабельні та незрозумілі.
Христина Процак, керівник прес-служби Львівської міськради
- Це правильно - отримувати підтвердження будь-якої сплати. Якщо ми в супермаркеті за куплені продукти отримуємо чек, чому ж у маршрутці не отримувати квиток? Можливо, для транспортного підприємства це не найкращий спосіб обліковувати доходи та пасажиропотік, адже система електронного квитка була б набагато ефективнішою. Проте правильно, щоб людина мала право отримати підтвердження надання послуги і сплати грошей.
Микола Сварник, доцент Львівської політехніки, член ради засновників Навчально-реабілітаційного центру "Джерело":
- Їхати нашими дорогами і при цьому продавати квитки - цирк на дроті! Пасажири падатимуть, а водій заїде в яму. Всі знають, що ями у нас можна побачити значно частіше, ніж нормальну дорогу. Думаю, перевізники мають наймати таких водіїв, які б чесно віддавали їм виторг, а не ховали його до кишені. А в тому, щоб відволікати водія на відривання і передавання талончика, не бачу необхідності. Користь від того, що пузатий дядько поштовхається в автобусі і наробить галасу, буде мінімальною. Якщо вже хочеться когось контролювати, нехай проконт­ролюють якість вкладання асфальту та вчасність здійснення сплат за ці роботи! Щось я не чув, аби якась фірма переробляла дорогу за свій рахунок.
Василь Пакуш, заступник голови Львівської крайової організації "Молодий Народний Рух"
- Я за введення квитка у маршрутних таксі Львова, хоча б паперового. Водій має видавати його кожному пасажирові. Хоча це не забезпечить порядок, адже потрібно вводити електронні квитки. Спостерігаючи за водіями маршрутних таксі, я помітив: тепер вони біля себе кладуть 10-15 квитків. Той, кому квиток потрібен, може його собі взяти. Певен: аби навести лад, кожен свідомий львів'янин повинен брати квиток, змушуючи таким чином водія виконувати свої безпосередні обов'язки та дисциплінуючи його!Електронні квитки дозволять контролювати пасажиропотік та унеможливлять проїзд "зайців" у маршрутних таксі. Сподіваюся, саме електронний квиток наведе лад у громадському транспорті, і львів'янам не буде соромно за водіїв та маршрутні таксі.
Софія Федина, українська співачка, голова Світової федерації українських лемківських об'єднань
- На мою думку, питання дещо в іншому. Зараз з'явилося так багато людей із фальшивими посвідченнями, що просто необхідно здійснювати перевірки. Поки мені траплялися лише водії, котрі самостійно видавали квитки, їх не доводилося вимагати. На мою думку, було б справедливо, якби відмінили всі посвідчення та знизили ціну за проїзд.
Оксана Гупало, менеджер із продажу:
- Ідея запровадження штрафів у маршрутках є досить хорошою. Для наведення ладу у транспорті це необхідно. Правда, сумніваюся, що хтось дійсно візьметься за добросовісний контроль. По-перше, зранку і ввечері навіть пасажирам не завжди вдається зайти в маршрутне таксі, тому не уявляю, як це зможуть зробити контролери. По-друге, видача квитків за проїзд, і власне, контроль не вигідні водіям. Серед моїх знайомих немає водіїв, але я знаю вдачу українців. А щодо безквиткового проїзду... Водії самі, без прохань чи вимог повинні видавати квитки пасажирам, якщо запровадили штрафи. Поки я не думала над цим питанням серйозно. У переповненому транспорті, сплачуючи за проїзд, про квиток якось не згадуєш. Скажу чесно: швидше за все буду вимагати квиток вже після того, як особисто переконаюся, що служба контролю діє.
Анна Микуляк, менеджер зі зв'язків із громадськістю:
- Квитки у водіїв маршруток були завжди, але вони їх ніколи не видавали пасажирам і здійснювали свої махінації щодо начальства. То ж виходить, що це система для контролю водіїв, а не пасажирів. Навіщо ж контролювати останніх?! Хай тоді контролер заходить і перевіряє, чи видає водій квитки, тобто чи чесно він працює. Люди і так у 90% випадків платять за проїзд. Але ця система, на мою думку, ускладнить і без того непростий рух громадського транспорту, адже водію під час руху автобуса доведеться не тільки рахувати і передавати решту та збирати гроші, а ще й розбиратися з квитками. Відповідно, це або сповільнить процес руху, або призведе до збільшення кількості ДТП.Єдиний варіант - приставити до кожного водія помічника, який і збиратиме кошти, і видаватиме квитки. Або ж треба збільшити кількість машин на маршруті. Тоді водій на кожній зупинці зможе сам спокійно все зробити, а потім їхати. Проте останній варіант видається вельми ідеальним як для Львова.
Мар'яна Павловська, голова Галицького районного осередку громадської організації "Молодь за зміни":
- Днями, коли їхала з роботи, попросила квиток у водія. Він подивився на мене, ніби я з іншої планети впала, але квиток дав. Також квитки, побачивши, що їх дають і, мабуть, їх треба брати, взяли люди, котрі зайшли зі мною. Ті ж, хто заходив пізніше, навіть не згадували про квитки... Сьогодні зранку зі словами: "Та нате вам" водій все ж видав квиток...До ідеї запровадити штрафи за проїзд у маршрутках із таким "високим" рівнем обслуговування ставлюся, звісно ж, негативно. Спершу потрібно забезпечити умови, за яких водієві було б зручно видавати ці квитки, не створюючи аварійну ситуацію на дорозі, а пасажиру - зручно квиток придбати. Про технічний стан маршруток і хамство водіїв я взагалі мовчу, хоча це теж ніби входить у ціну квитка. І цікаво, як можна придбати квиток у водія, наприклад, їдучи в час пік у маршрутці з Сихова? Як контролери будуть працювати у той самий час пік, не уявляю взагалі... На мою думку, це чергове "законне" здирання грошей із людей. Але квитки потрібно вимагати, якщо не хочеш платити штраф...
Олег Дворянин, музикант
- Сама ідея введення квитків у громадському транспорті є правильною, адже у всьому цивілізованому світі їх видають. Таким чином здійснюється контроль пасажиропотоку. Проте видавання квитків у маршрутках до кінця не продумали. Не всі пасажири знають про те, що квитки потрібно брати, а водії навіть не думають їх видавати. Найчастіше квитки просто лежать біля водія і людям самим потрібно здогадатися, що треба взяти квиток. Натомість ті люди, що заходять через задні двері, не отримують квитки, бо водії не хочуть перенапружуватися та передавати їх. Оголошення про штрафи певний час висіли, але зараз вони загадково зникли...Краще було б продумати продаж квитків, ввести спеціальні проїзні картки на тиждень, місяць, квартал, запровадити горезвісний електронний квиток... Тобто зробити так, як практикують у європейських країнах.
Володимир Хіцяк, фахівець зі зв'язків із громадськістю мобільного оператора:
- Ні, не буду. Це нічого не дасть, та й незручно. Не уявляю, як вимагати квиток, якщо, буває, пасажири стоять на одній нозі. Так само не зрозуміло, як в час пік перевіряти наявність квитка, особливо в маленьких автобусах. З іншого боку, що заважатиме пасажирам просто передавати квиток одне одному? Ситуацію може змінити виключно електронний квиток і комунальний автопарк із дотаціями з бюджету, як у Європі. Все інше - популізм.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7689 / 1.68MB / SQL:{query_count}